Bardzo pewne zwycięstwo Chelsea - Everton bez szans w starciu z The Blues - Chelsea24News
Bardzo pewne zwycięstwo Chelsea – Everton bez szans w starciu z The Blues
Bardzo pewne zwycięstwo Chelsea – Everton bez szans w starciu z The Blues

Bardzo pewne zwycięstwo Chelsea – Everton bez szans w starciu z The Blues

Wśród fanów Chelsea bardzo ciężko było znaleźć takich, którzy przed dzisiejszym spotkaniem byli pewni tego, że gracze Franka Lamparda zdobędą dzisiaj trzy oczka. Everton był przed tym meczem w dobrej formie, a Chelsea w ostatnich spotkaniach miała swoje problemy. 

Sytuacja kadrowa zmusiła Franka Lamparda do wystawienia Billy’ego Gilmoura na pozycji zajmowanej zazwyczaj przez Jorginho albo Kovacicia i od początku meczu było widać, że w żaden sposób nie przeraziło to młodego wychowanka.

Od początku to Chelsea dominowała na murawie, czego efektem była bramka Masona Mounta jeszcze w pierwszym kwadransie. Anglik doskonale przyjął piłkę obracając się z nią i uderzył w kierunku krótkiego słupka. Pickford mógł jedynie wyjmować piłkę z siatki. Chwilę później było już 2-0. Doskonałe podanie Barkleya i Pedro znakomicie wykończył sytuację mając przed sobą jedynie Pickforda.

Druga połowa zaczęła się tak samo dobrze jak pierwsza – szybkie trafienia Williana oraz Giroud ustawiły te spotkanie i sprawiły, że Everton mógł powalczyć jedynie o honorowe trafienie. Lampard wykorzystał tę sytuację do prowadzenia trzech wychowanków – na murawie pojawili się bowiem James, Anjorin oraz Broja.

Ten drugi mógł zdobyć gola, kiedy po doskonałym podaniu od Gilmoura znalazł się w sytuacji oko w oko z bramkarzem gości, jednak słabe przyjęcie sprawiło, że obrońca Evertonu zdążył zainterweniować i Anglik nie oddał nawet strzału.

Chelsea kończy to spotkanie wygrywając 4-0. The Blues mają teraz tydzień odpoczynku, a potem czeka ich mecz z Aston Villą.

O autorze

Michal Malolepszy

Redaktor naczelny portalu. Uwielbiam pisać o piłce, mówić o piłce, czytać o piłce. Wspomniałem już, że lubię piłkę nożną? Oprócz tego lubię dobrą książkę (najlepiej o piłce!) oraz film. Cieszy mnie to jak dużą społeczność zbudowaliśmy i mocno pracuje nad tym, aby stale ją powiększać.

Related posts

X