OFICJALNIE: Ian Maatsen przedłużył kontrakt z Chelsea! - Chelsea24News
OFICJALNIE: Ian Maatsen przedłużył kontrakt z Chelsea!
OFICJALNIE: Ian Maatsen przedłużył kontrakt z Chelsea!

OFICJALNIE: Ian Maatsen przedłużył kontrakt z Chelsea!

Oficjalna strona internetowa Chelsea potwierdziła przedłużenie kontraktu Iana Maatsena! Jego nowa umowa z The Blues obowiązuje do czerwca 2024 roku.

W tym sezonie, kilku zawodników The Blues złożyło podpisy pod nowymi kontraktami, m.in. Hudson-Odoi, Mount, James, Tomori czy Guehi, a dnia dzisiejszego oficjalnie na dłużej z klubem związał się Ian Maatsen.

18-letni Holender dołączył do The Blues w 2018 roku z PSV i z dość szybko wywalczył sobie miejsce w pierwszej jedenastce U-18. Ian w tym sezonie zdążył nawet zadebiutować w pierwszym zespole. Było to spotkanie rozgrywane w ramach Carabao Cup przeciwko Grimsby Town.

Po oficjalnej prezentacji, Maatsen udzielił niedługiego wywiadu, w którym opowiada m.in. o swoich celach.

– Jestem bardzo szczęśliwy! Cieszę się, że podpisałem nowy kontrakt z klubem. Moja przygoda tutaj będzie kontynuowana i nie mogę się doczekać już przyszłego sezonu! Zadomowiłem się już w Londynie. Mam wspaniałych znajomych, przyjaciół oraz współlokatorów, a mój język angielski jest już naprawdę dobry.

– Mieliśmy trochę pecha, że nie udało nam się awansować do kolejnej fazy Młodzieżowej Ligi Mistrzów, jednak jestem bardzo zadowolony z faktu, iż zdołałem zadebiutować już w pierwszym zespole. W przyszłym sezonie muszę dać z siebie jeszcze więcej i iść do przodu.

– Musimy dać z siebie wszystko i zwyciężyć tegoroczną edycje FA Youth Cup oraz Premier League U-23, w której nieustannie jesteśmy niepokonani i nie zamierzamy tego zmieniać. Musimy dalej bardzo ciężko pracować.

Źródło: Chelsea Football Club

O autorze

Jakub Czapran

Zagorzały fan Chelsea, który uwielbia narzekać na wybory personalne naszego ukochanego trenera.

Related posts

X