Fabregas: Dlatego odrzuciłem City i United - Chelsea24News
Fabregas: Dlatego odrzuciłem City i United
Fabregas: Dlatego odrzuciłem City i United

Fabregas: Dlatego odrzuciłem City i United

Kiedy Cesc Fabregas odchodził z Barcelony to na samym początku chciał wrócić do Arsenalu, a dopiero gdy Kanonierzy odrzucili możliwość pozyskania zaczął rozważać inne oferty.

Hiszpan otrzymał wówczas propozycje od trzech innych angielskich zespołów – Manchesteru United, Chelsea oraz Manchesteru City. Zdecydował się na transfer do Londynu.

– Gdy zadecydowałem o odejściu z Barcelony to Arsenal był dla mnie opcją numer jeden, nie mogłem nawet rozmawiać z innymi zespołami, oni mogli pierwsi się po mnie zgłosić. Musiałem czekać tydzień na informację z ich strony. Arsene jednak nawet się ze mną nie skontaktował, a to była moja pierwsza opcja, chciałem tam wrócić, mówiłem o tym wszystkim.

– Nie chciałem żebrać o powrót, gdyby mnie chcieli to by się ze mną skontaktowali. Czekałem tydzień i nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.

– Musiałem więc zaryzykować – otrzymałem oferty z Manchesteru City oraz Manchesteru United. Potem skontaktował się ze mną Jose Mourinho. Będąc szczerym – tuż po rozmowie z Jose powiedziałem, że to jest to, nie muszę już myśleć, wybieram Chelsea. Powiedział mi o tym jak bardzo mnie chce, to chciałem usłyszeć. Londyn był moim domem.

– Wiedziałem że będę skazany na reperkusje, jednak chciałem wrócić do Premier League. Dzięki Bogu, że tak zadecydowałem, przez pięć lat w Chelsea udało mi się wygrać wszystko w Anglii, byliśmy w tym okresie najbardziej utytułowaną drużyną w kraju. Czułem także wspaniałą więź z fanami The Blues.

Źródło: Daily Mail

O autorze

Michal Malolepszy

Redaktor naczelny portalu. Uwielbiam pisać o piłce, mówić o piłce, czytać o piłce. Wspomniałem już, że lubię piłkę nożną? Oprócz tego lubię dobrą książkę (najlepiej o piłce!) oraz film. Cieszy mnie to jak dużą społeczność zbudowaliśmy i mocno pracuje nad tym, aby stale ją powiększać.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW