Ballack ocenia menedżerów Chelsea z którymi pracował - Chelsea24News
Ballack ocenia menedżerów Chelsea z którymi pracował
Ballack ocenia menedżerów Chelsea z którymi pracował

Ballack ocenia menedżerów Chelsea z którymi pracował

Michael Ballack podsumował swój pobyt w Chelsea podczas wywiadu udzielonego dla Sky Sports. 

– Bardzo ważne było dla mnie to, że Mourinho się ze mną skontaktował, wówczas mogłem poznać jego osobowość oraz ambicję. Praca z takim menedżerem była dla mnie nowością, był imponującą postacią.

– Rozumiałem czemu zwolniono Mourinho, gdy nie wygrywasz to menedżer staje się nagle najsłabszym ogniwem, które można wymienić. On był w klubie cztery lata, przekroczył średni czas pracy w jednym klubie w lidze.

– On jest bardzo intensywnym menedżerem, być może dotarliśmy do momentu, gdzie nie dało się już nic naprawić. To była jednak wina każdego z nas, również piłkarzy. Miałem dobre relacje z Mourinho, ale trudno znaleźć wielu graczy, którzy mówią o nim źle.

– Avram Grant nigdy nie dostał prawdziwej szansy, to było bardzo trudne przejąć klub po Jose Mourinho. Każdy menedżer miałby problemy w relacjach z fanami i piłkarzami. Graliśmy jednak dobry futbol, otrzymaliśmy więcej wolności, prowadził nas w inny sposób niż Portugalczyk. Więcej było wolności, mniej zarządzania każdym aspektem. Sporo graczy myślało, że to oznaka jego słabości, myślę że on był po prostu inteligentny.

– Scolari nigdy nie potrafił zbudować jakichkolwiek relacji z piłkarzami. Klub bardzo szybko podjął decyzję o jego zwolnieniu.

– Carlo był prawdziwym dżentelmenem, to mądry gość, potrafił odnajdować odpowiedni balans w zarządzaniu drużyną. Pozwalał nam błyszczeć, ale nie pozwolił zapomnieć o szacunku do innych. Ancelotti chciał abym został w Chelsea, jednak wówczas gracze po trzydziestce otrzymywali jedynie roczne kontrakty, a ja chciałem dwuletniego. Dzisiaj mogę powiedzieć, że prawdopodobnie popełniłem błąd, powinienem zostać na jeszcze jeden rok.

– Tak naprawdę do ostatniego dnia wierzyłem, że uda mi się pozostać w Chelsea i miałem nadzieję na przedłużenie umowy.

Źródło: Sky Sports

O autorze

Michal Malolepszy

Redaktor naczelny portalu. Uwielbiam pisać o piłce, mówić o piłce, czytać o piłce. Wspomniałem już, że lubię piłkę nożną? Oprócz tego lubię dobrą książkę (najlepiej o piłce!) oraz film. Cieszy mnie to jak dużą społeczność zbudowaliśmy i mocno pracuje nad tym, aby stale ją powiększać.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW