Rudiger: Decyzję o losach ligi nie mogą podejmować kluby - Chelsea24News
Rudiger: Decyzję o losach ligi nie mogą podejmować kluby
Rudiger: Decyzję o losach ligi nie mogą podejmować kluby

Rudiger: Decyzję o losach ligi nie mogą podejmować kluby

Antonio Rudiger został zapytany o obecną sytuację i o potencjalną przyszłość tego sezonu Premier League.

– Mnóstwo klubów będzie mieć problemy finansowe przez to co się dzieje, ale to dotknie także innych sektorów. Są także takie, które jeszcze bardziej odczują problemy – chociażby gastronomia oraz turystyka.

– Jeszcze dwa tygodnie temu mecze bez fanów były czymś nie do pomyślenia do wielu ludzi. To naturalne że radość byłaby mniejsza, ja też wolę biegać przy pełnych trybunach. Głód piłki może być jednak tak wielki, że każdy to zaakceptuje, nawet mecze bez fanów. Nie mogą się jednak wydarzyć takie rzeczy jak po meczu PSG z Borussią, gdzie tysiace fanów stało pod stadionem.

– Mnóstwo ludzi nie rozumie tego, że nawet jeżeli wirus nie jest zagrożeniem dla ich samych, to na pewno jest dla ludzi wokół. To więc samolubne, gdy ignorujesz takie rzeczy i nie przestrzegasz zaleceń. Trzeba stale edukować ludzi, aby nikt tego nie lekceważył. Nie można jednak wywołać paniki. Mam nadzieję, że to wszystko poprawi nas jako ludzi, będziemy bardziej wdzięczni za to co mamy.

– Gdyby liga została zakończona już w tym momencie to ktoś neutralny musiałby podjąć decyzję co dalej, nie można w tej kwestii pytać piłkarzy i samych klubów, to oczywiste, że każdy wybrałby najkorzystniejszą opcję dla siebie. Poza tym gdyby wszystko się pogorszyło to futbol miałby mały priorytet.

Źródło: KICKER

O autorze

Michal Malolepszy

Redaktor naczelny portalu. Uwielbiam pisać o piłce, mówić o piłce, czytać o piłce. Wspomniałem już, że lubię piłkę nożną? Oprócz tego lubię dobrą książkę (najlepiej o piłce!) oraz film. Cieszy mnie to jak dużą społeczność zbudowaliśmy i mocno pracuje nad tym, aby stale ją powiększać.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW