Chelsea wykorzysta kryzys? - Chelsea24News
Chelsea wykorzysta kryzys?
Chelsea wykorzysta kryzys?

Chelsea wykorzysta kryzys?

Obecna sytuacja oznacza ogromną zapaść finansową dla wielu klubów, niektóre mogą być nawet zmuszone do sprzedaży piłkarzy po zaniżonych cenach, byleby tylko załatać dziury budżetowe spowodowane epidemią.

Są jednak kluby finansowane przez pojedynczych właścicieli, które mogą wykorzystać sytuację na swoją korzyść – wszystko przez zluzowanie zasad Finansowego Fair Play. Chelsea należy klubów, które mogą zyskać.

The Blues są jednym z zespołów, które wspierały powstanie Finansowego Fair Play, które znacznie ukrócało zapędy bogatych właścicieli chcących wydawać wielkie kwoty na swoje kluby.

Abramowicz może teraz jednak przypomnieć sobie czasy sprzed FFP i wykorzystać swoje pieniądze do tego, aby wzmocnić klub za pieniądze wyjęte z własnego portfela, a zluzowanie zasad Finansowego Fair Play sprawia, że będzie to możliwe.

Co ważne – Chelsea bardzo dobrze radzi sobie w nowych realiach finansowych i nawet bez pieniędzy Abramowicza potrafi znakomicie dysponować finansami, aby spełniać wszystkie zasady, jednakże przed klubem otwiera się możliwość, aby ponownie poczuć finansowy ‚doping’, jak na początku ery Rosjanina.

The Blues cały czas mają do wydania fundusze zarobione na sprzedaży Edena Hazarda, są także jednym z trzech klubów ligi, które nie mają zaległości wobec innych zespołów (transfery rozłożone na raty).

Marina Granowskaja nie zaprzestała pracować na ten moment, nadal rozmawia z klubami i agentami piłkarzy zidentyfikowanych jako cele transferowe Chelsea, Frank Lampard jest w stałym kontakcie z zarządem jeżeli chodzi o nabytki, a Scott McLachlan obserwuje graczy, jednak za pomocą nagrań video.

Chelsea przez kilka ostatnich lat prowadziła zrównoważoną politykę transferową, gdzie każdy pens był przemyślany, jednak najbliższe okno może być zupełnie odmienne. Chelsea jeszcze przed kryzysem była gotowa na duże wydatki latem, a teraz jeszcze może się okazać, że Roman Abramowicz dostanie okazję do chwilowego powrotu do czasów, gdzie nic nie powstrzymywało go przed ogromnymi wydatkami.

Źródło: The Athletic

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW