Lampard o podobieństwach między Gilmourem i Scholesem - Chelsea24News
Lampard o podobieństwach między Gilmourem i Scholesem
Lampard o podobieństwach między Gilmourem i Scholesem

Lampard o podobieństwach między Gilmourem i Scholesem

Menedżer The Blues pochwalił dyspozycję młodego pomocnika i porównał jego styl gry do legendy Manchesteru United.

– Paul Scholes jest oczywiście jednym z najlepszych pomocników przeciwko któremu grałem w Premier League, pojedynki przeciwko niemu były bardzo interesujące. Na początku swojej kariery strzelał wiele bramek i grał wysoko pod polem karnym przeciwnika, dzięki swojej inteligencji często zapisywał się na liście strzelców i notował asysty.

– Później jego pozycja na boisku uległa zmianie. Większość myśli pewnie, że gra w głębi pola jest łatwiejsza, ponieważ masz więcej miejsca i czasu na podjęcia decyzji. Jeśli natomiast nie jesteś topowym zawodnikiem, takim jakim bez wątpienia był Scholesy, zbyt duża ilość czasu może być dla ciebie problemem.

– Scholes zawsze wybierał odpowiednią opcję, miał rewelacyjne długie podanie. Zawsze przewidywał to, że chciałeś do  niego doskoczyć i odebrać mu piłkę, świetnie radził sobie z pressingiem i mijał rywali. Billy Gilmour pokazał, że również jest w stanie opanować tę umiejętność do perfekcji. Dzięki temu może zbudować świetną piłkarską karierę.

Źródło: Sky Sports

O autorze

Avatar

Kibicuje Chelsea od 2012 roku, preferuję zabłocone trekkingowe obuwie na górskim szlaku niż tony nadmorskiego piasku w butach, co prawdopodobnie jest spowodowane przeszłością w ZHP. Miłośnik polskiego rapu, a dokładniej wszelkiej zabawy słowem i wyrażania emocji w niekonwencjonalny sposób, stąd zamiłowanie do takich tuzów jak Bisz czy VNM. Czarny humor i antyhumor ubrany w sarkazm jest dla mnie idealną kompozycją, dlatego też jestem wielkim fanem takich produkcji jak "The Office" czy "South Park".

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW