Lampard: To wielka strata dla futbolu i dla Chelsea - Chelsea24News
Lampard: To wielka strata dla futbolu i dla Chelsea
Lampard: To wielka strata dla futbolu i dla Chelsea

Lampard: To wielka strata dla futbolu i dla Chelsea

Frank Lampard został zapytany o obecną sytuację oraz to jak rozwija się Chelsea pod jego batutą. 

– Jestem dumny z tego, że jestem menedżerem klubu, który tak dobrze radzi sobie z tą sytuacją. Chelsea bardzo szybko odpowiedziała na sytuację, udostępniając hotel i wspierając walkę z koronawirusem poprzez fundację.

– Piłkarze chcą postępować właściwie, uważam że potrzebowali nieco czasu, aby ustalić formę pomocy, a politycy na nich naskoczyli, wymuszając wręcz obniżanie pensji.

– To wyzwanie dla naszych zawodników, jednak nie tak wielkie jak w przypadku niektórych ludzi. To trudne czasy dla każdego, to dla nas niespotykana sytuacja, nie wiemy jak długo to potrwa. Staramy się pozostawać w kontakcie z zawodnikami, jednak w futbolu kluczowe są rutyny i dokładnie dopracowany terminarz, tutaj sytuacja jest zupełnie inna.

– Bardzo trudno tym wszystkim nadzorować. Możesz poprosić kogoś o to, aby biegał przez godzinę, musisz ufać swoim piłkarzom.

– Będziemy potrzebowali małego okresu przygotowawczego, aby piłkarze byli gotowi na dalsze granie. Wiem, że pracuję z profesjonalistami i chcą wrócić w najlepszej możliwej formie.

Frank Lampard opowiedział nieco o Peterze Bonettim, który zmarł przedwczoraj.

– Mam wspomnienia związane z oglądaniem go jako piłkarz, znam go także jako wielkiego dżentelmen. Kiedy przybyłem do Chelsea miałem okazję go poznać, był bardzo przyjacielski, miał czas dla każdego. To wielka strata dla futbolu i dla Chelsea.

Źródło: The Guardian

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW