Kluby Premier League dadzą ultimatum lidze? - Chelsea24News
Kluby Premier League dadzą ultimatum lidze?
Kluby Premier League dadzą ultimatum lidze?

Kluby Premier League dadzą ultimatum lidze?

Wielkimi krokami zbliża się kolejne „spotkanie” przedstawicieli klubów z działaczami Premier League. Odbędzie się ono poprzez wideokonferencję, omówione zostaną wszystkie aktualne sprawy oraz po raz kolejny zostanie poruszony temat końcówki sezonu.

Istnieje bowiem grupa klubów, niektóre z czuba tabeli, które są zaniepokojone tym, że sezon miałby zostać dograny po zakończeniu czerwca, to może bowiem sprawić, że ich kadry będą znacznie osłabione. Wszystko przez zawodników, którym wygasają umowy.

FIFA pozwoliła co prawda tymczasowo przedłużać kontrakty na czas dokończenia sezonu, jednakże nadal wszystko będzie zależało od samych zawodników, a niektórzy mogą nie być skłonni do przedłużenia umowy w obawie przed potencjalnym urazem, który może sprawić, że nie znajdą sobie nowego zespołu po zakończeniu kontraktu z obecnym.

Kluby obawiają się również, że przedłużenie rozgrywek może znacząco wpłynąć na rozmowy z potencjalnymi partnerami biznesowymi.

Początkowo wydawało się, że połowa lipca jest odpowiednią datą do deadline’u dotyczącego zakończenia sezonu, jednak po konsultacjach z prawnikami, kluby zaczęły się obawiać tego, że spowoduje to chaos związany z kontraktami oraz sponsorami.

Piłkarze tacy jak Olivier Giroud, Willian czy Jan Vertonghen mogliby odejść z klubów nawet mimo trwającego sezonu, a ich prawodawcy nie mogliby zastąpić ich nikim innym.

Większość umów sponsorskich również wygasa wraz z końcem czerwca, wówczas powstałby chaos co do tego, który ze sponsorów miałby korzystać z reklam podczas spotkań – ten z którym umowa wygasa, czy nowy, którego umowa rozpoczyna się od początku lipca.

Teraz mówi się o tym, że liga ma zostać wznowiona na początku czerwca, jednak w obliczu tychże obaw może się okazać, że zakończenie nie będzie możliwe do końca czerwca, a kluby mogą nie zgodzić się na granie po tym terminie.

Zespoły nie wiedzą także, co w przypadku, gdyby podczas dogrywania sezonu jeden z graczy zaraził się koronawirusem, trzeba byłoby bowiem wówczas odizolować całą drużynę, więc nie wiadomo co stałoby się z taką drużyną. Kluby obawiają się tego, że nawet w obliczu kwarantanny drużyny musieliby wystawiać piłkarzy na mecze, co spowodowałoby graniem rezerwami, a to może oznaczać spadek lub brak gry w Europie.

Przedstawiciele klubów mają więc coraz więcej wątpliwości i bardzo mało odpowiedzi na te pytania.

Źródło: Daily Mail

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW