Pulisic: Chcemy zakończyć sezon w dobrym stylu - Chelsea24News
Pulisic: Chcemy zakończyć sezon w dobrym stylu
Pulisic: Chcemy zakończyć sezon w dobrym stylu

Pulisic: Chcemy zakończyć sezon w dobrym stylu

Młody skrzydłowy Chelsea, Christian Pulisic podsumował swój pierwszy sezon w Chelsea.

21-letni zawodnik miał w tym sezonie sporo problemów z kontuzjami, jednak mimo to udało mu się zdobyć pięć bramek w Premier League, co stawia go wśród najlepszych strzelców klubu w tym sezonie.

– Premier League jest wiele bardziej wymagająca fizycznie niż Bundesliga ze względu na liczbę spotkań i ich natężenie. Gramy w kilku rozgrywkach na raz, jest mało czasu na odpoczynek, trzeba się szybko do tego przyzwyczaić.

– Nauczyłem się bardzo dużo, sporo pomogło mi jednak doświadczenie z Niemiec, Bundesliga tak bardzo nie różni się od Premier League.

– Myślę że nasza drużyna jest idealnym połączeniem młodości z doświadczeniem, miło jest grać obok ludzi w swoim wieku. Mamy kilku ekscytujących młodych zawodników, ale także takich z wielkim doświadczeniem.

– Menedżer ma wielkie pojęcie o futbolu i ogromne doświadczenie, super jest uczyć się od niego. Dorastałem oglądając go jako piłkarza, a teraz mogę z nim codziennie współpracować, to niesamowite.

– Doznałem naprawdę poważnego urazu, myślę że ludzie nawet nie zdają sobie sprawy, jakie problemy miałem. Musiałem bardzo długo odpoczywać, teraz jednak już trenuję i nie mogę doczekać się powrotu do grania. Bardzo długo byłem poza futbolem, a teraz jeszcze musimy zmagać się z epidemią.

– To był dobry sezon dla mnie, przyszły do mnie wielkie zmiany, trafiłem do nowej drużyny, która gra w zupełnie innym kraju. Jestem naprawdę dumny z moich kolegów z drużyny i z tego jak radzili sobie w trudnych momentach. Myślę że ogólnie mieliśmy całkiem dobry sezon.

– Uwielbiam grać z moimi kolegami z drużyny, zagraliśmy wiele ekscytujących spotkań, naprawdę cieszyłem się tym sezonem i oczekuję, że zakończymy go w dobrym stylu, jeżeli będziemy mogli go dokończyć.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Michal Malolepszy

Redaktor naczelny portalu. Uwielbiam pisać o piłce, mówić o piłce, czytać o piłce. Wspomniałem już, że lubię piłkę nożną? Oprócz tego lubię dobrą książkę (najlepiej o piłce!) oraz film. Cieszy mnie to jak dużą społeczność zbudowaliśmy i mocno pracuje nad tym, aby stale ją powiększać.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW