Jorginho: Dziękuję menedżerowi - Chelsea24News
Jorginho: Dziękuję menedżerowi
Jorginho: Dziękuję menedżerowi

Jorginho: Dziękuję menedżerowi

Jorginho udzielił wywiadu dziennikarzowi ESPN, gdzie opowiadał o tym sezonie oraz o zmianach wprowadzonych przez Franka Lamparda.

– Trzeba przyznać, że osiągaliśmy lepsze wyniki niż ktokolwiek mógł się spodziewać. Oczekiwania zaczęły jednak wzrastać, a my przecież zmieniliśmy trenera i wielu piłkarzy. Nie zamierzam nawet wspominać o tym jak wielu graczy zaczęło występować w naszej drużynie. To jednak normalne, to całkowicie normalne, że zdarzają się pomyłki, my musimy stale się rozwijać, uczyć się i starać się, by tych błędów było mniej.

– Czasami brakowało nam doświadczenia, zrozumienia pewnych momentów w grze. Czasami nie powinniśmy atakować, a mimo to ciągle to robiliśmy, czasami trzeba nieco zwolnić. Myślę jednak że to kwestia czasu i nabrania doświadczenia.

– Nasz styl gry się zmienił, gramy bardziej bezpośredni futbol, rzadziej skupiamy się na posiadaniu piłki. Bardziej bezpośredni, nastawiony na atak. To oznacza, że jestem bardziej odsłonięty, muszę kryć większą przestrzeń, muszę biegać częściej.

– Wszystko zależy od zespołu, ważne jest to jak szybko drużyna będzie sobie przyswajała pewne rzeczy.

– Jesteśmy bardzo spokojni o to, kto gra, a kto nie. Trener czasami dokonuje zmian, których nikt nie spodziewałby się. Nie ma tutaj takich graczy, którzy mogliby powiedzieć, że ktoś jest zawodnikiem pierwszego składu, a ktoś nie. Myślę że to odpowiednie podejście, każdy wie że musi być gotów na każdy mecz. Nie ma także odpowiedzialności zrzucanej na jednego z zawodnika, ostatecznie to kwestia drużyny.

– Frank Lampard jest ważny dla klubu, dlatego też uważam, że sposób jaki o mnie mówił na początku sezonu sprawił, że krytyka na moją osobę przycichła. Uważam, że w pierwszym sezonie byłem krytykowany bez żadnych podstaw, liczby mówiły zupełnie przeciwne rzeczy od tych, które mi zarzucano. Chcę więc bardzo podziękować trenerowi. Bardzo ciężko pracowałem, ale jeszcze raz chcę podziękować menedżerowi, który chwalił mnie na przeciw wszystkim ludziom, którzy mnie krytykowali, a to nie jest łatwa sprawa.

Źródło: ESPN

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW