Lampard o planach wznowienia sezonu - Chelsea24News
Lampard o planach wznowienia sezonu
Lampard o planach wznowienia sezonu

Lampard o planach wznowienia sezonu

Frank Lampard został zapytany o plany wznowienia tego sezonu. 

Anglik wyznał, że rozumie wszystkich, którzy tęsknią za piłką i chcieliby, aby Premier League wróciła do gry jak najszybciej. Z drugiej strony wie, że do tego jeszcze daleka droga.

– Jestem świadomy tego, że cały kraj chciałby powrotu Premier League do gry, wiem co znaczy dla nas futbol i wiem jak cały naród kocha ten sport. Jestem jednak świadom także tego, że będziemy musieli pokonać wiele przeszkód, jeżeli ma to nadejść.

– Wszyscy chcielibyśmy oglądać futbol ponownie, znowu grać i trenować. Nie możemy jednak ryzykować zdrowiem piłkarzy i ludzi, którzy pracują w futbolu. Trzeba mieć szacunek do pracowników medycznych, którzy dbają o nasze zdrowie.

– Cieszy mnie fakt, że Premier League podkreśla na każdym kroku, że najważniejsze jest bezpieczeństwo piłkarzy i sztabu.

– Mogę powiedzieć, że kwestie bezpieczeństwa są bardzo ważne dla piłkarzy i sztabu. Na ten moment w całym kraju praktykuje się dystans od drugiej osoby, co zaprzecza uprawianiu sportu, który jest kontaktowy. Jak mamy więc nie narażać piłkarzy na niebezpieczeństwo, jeżeli dojdziemy do etapu, gdzie nie będą w stanie zachować bezpiecznego dystansu?

– Kolejną sprawą są testy. Mamy w Cobham około 70 lub 80 pracowników, którzy także musieliby być testowani regularnie, jeżeli futbol ma wrócić.

– Jeżeli spojrzymy na cały świat, nie wiem jaką liczbę testów posiadają pracownicy medyczni oraz ludzie, którzy wykonują niesamowitą pracę przez ostatnie miesiące. Nie sądzę więc, aby ktokolwiek zajmujący się piłką chciał, abyśmy zajmowali pierwsze miejsce jeżeli chodzi o testy, gdy są one bardziej potrzebne ludziom na pierwszej linii frontu.

– Poza tym jest także sprawa sprawiedliwości jeżeli chodzi o neutralne stadiony oraz kwestię piłkarzy, którym wygasają umowy. To tylko kilka z wielu ważnych kwestii, przed nami mnóstwo rozmów.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW