Wright-Phillips: City zbudowano z większym pomysłem od Chelsea - Chelsea24News
Wright-Phillips: City zbudowano z większym pomysłem od Chelsea
Wright-Phillips: City zbudowano z większym pomysłem od Chelsea

Wright-Phillips: City zbudowano z większym pomysłem od Chelsea

Shaun Wright-Phillips grał zarówno dla Manchesteru City jak i Chelsea, dlatego pokusił się o porównanie tego, jak budowano oba kluby po przejęciu ich przez bogatych właścicieli.

Anglik uważa, że Chelsea była budowana wiele bardziej chaotycznie, podczas kiedy w Manchesterze City zbudowano trwalsze fundamenty pod przyszłe sukcesy.

– Chelsea postawiła na natychmiastowy sukces, natomiast Manchester City zaczęli od fundamentów. Nawet teraz nie wydali więcej niż 60 milionów funtów na jednego piłkarza, podchodzą do wszystkiego strategicznie.

– Chelsea działała natychmiastowo i przynosiło to szybkie efekty, jednak nie są w stanie już tego powtórzyć.

– Liverpool buduje zespół także w sposób dokładny, od fundamentów. Tam nawet nie doszło do przejęcia klubu przez właściciela, który z miejsca zaczął wydawać wiele. Jurgen Klopp małymi krokami budował zespół.

– Manchester City oraz Liverpool mają takie same aspiracje, chcą wygrywać mistrzostwa i grać w Lidze Mistrzów.

Źródło: GOAL

O autorze

Michal Malolepszy

Redaktor naczelny portalu. Uwielbiam pisać o piłce, mówić o piłce, czytać o piłce. Wspomniałem już, że lubię piłkę nożną? Oprócz tego lubię dobrą książkę (najlepiej o piłce!) oraz film. Cieszy mnie to jak dużą społeczność zbudowaliśmy i mocno pracuje nad tym, aby stale ją powiększać.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW