Hasselbaink o początkach Terry'ego i Lamparda - Chelsea24News
Hasselbaink o początkach Terry’ego i Lamparda
Hasselbaink o początkach Terry’ego i Lamparda

Hasselbaink o początkach Terry’ego i Lamparda

Jimmy Floyd Hasselbaink opowiedział o początkach Johna Terry’ego oraz Franka Lamparda w Chelsea. 

John Terry jako wychowanek wchodził do zespołu The Blues pierwszy, Lampard natomiast trafił na Stamford Bridge z drużyny lokalnego rywala, West Hamu.

– Od pierwszego dnia gdy zobaczyłem jak John trenuje wiedziałem, że będzie kimś wyjątkowym. Był młody, trenował z nami jakiś czas, a mieliśmy przecież w zespole takie gwiazdy jak Desailly czy Lebeouff.

– Sprowadzili mnie za 15 milionów, a w klubie był gość, który za każdym razem, gdy przeciwko mnie grał był kopał mnie niemiłosiernie, a ja to szanowałem. John potrafił grać także bardzo dobrze piłką, podawał gdzie chciał.

– Po roku do klubu przybył Frank Lampard, był bardzo surowym piłkarzem.

– Kiedy do nas przybył nie był jeszcze gotów pod względem fizycznym, jednak mentalnie był już graczem z wysokiej półki. Dawał jednak z siebie wszystko na każdym treningu, pracował bardzo ciężko, dzięki temu stał się gwiazdą. Był niezwykle zdeterminowany, aż w końcu nikt nie potrafił go powstrzymać.

Źródło: Metro

O autorze

Michal Malolepszy

Redaktor naczelny portalu. Uwielbiam pisać o piłce, mówić o piłce, czytać o piłce. Wspomniałem już, że lubię piłkę nożną? Oprócz tego lubię dobrą książkę (najlepiej o piłce!) oraz film. Cieszy mnie to jak dużą społeczność zbudowaliśmy i mocno pracuje nad tym, aby stale ją powiększać.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW