Lampard: Potrzebujemy trzech lub czterech tygodni przygotowań do gry - Chelsea24News
Lampard: Potrzebujemy trzech lub czterech tygodni przygotowań do gry
Lampard: Potrzebujemy trzech lub czterech tygodni przygotowań do gry

Lampard: Potrzebujemy trzech lub czterech tygodni przygotowań do gry

Frank Lampard uważa, że po takiej przerwie od grania piłkarze muszą przejść przez okres przygotowawczy, jeżeli mają wrócić do regularnych spotkań. 

Premier League cały czas walczy o to, aby liga rozegrała pozostałe spotkania, tak aby zakończyć sezon całkowicie normalnie, bez wybierania spadkowiczów oraz drużyn do grania w europejskich pucharach na podstawie spotkań z niedokończonego sezonu.

– Dla mnie oraz dla sztabu najważniejsze jest to, aby upewniać się, że piłkarze dobrze przechodzą przez zmianę, która sprawiła, że nie mogą nawet wychodzić z domów. Kontaktujemy się regularnie z piłkarzami, dajemy im także plany na całe dni.

– Staramy się zmieniać plany treningowe dla piłkarzy, nie chcemy aby codziennie robili to samo.

– Najtrudniejszą rzeczą dla nas jest to, że nie wiemy nic o powrocie, więc nie możemy przygotowywać się do konkretnego terminu. Nie wiemy jakie treningi dawać zawodnikom, jeżeli nie mamy pojęcia jaki to okres przygotowań.

– Po powrocie na boiska treningowe będziemy musieli przeprowadzić okres przygotowawczy, który potrwa około trzech lub czterech tygodni.

Menedżer Chelsea powiedział także o spotkaniu z Bayernem.

– Lubię myśleć, że wrócimy do wspomnień o tym meczu za rok lub dwa lata i będziemy widzieć jak wiele się zmieniło od tego czasu. To był mecz, który pokazywał nam nasze miejsce w europejskim futbolu. Byłem rozczarowany wynikiem, jednak trzeba pamiętać, że mamy młody zespół i graliśmy z drużyną, która ma w zespole piłkarzy doświadczonych, potrafiących wykorzystywać okazje, takich jak Robert Lewandowski.

– Uważam że w Lidze Mistrzów rozegraliśmy dobre spotkania z Lille czy Ajaksem, gdzie presja była bardzo duża.

– Mieliśmy także spotkania takie jak z Manchesterem City, gdzie co prawda przegraliśmy, ale przez długi czas wyglądaliśmy naprawdę dobrze. W każdym meczu z Liverpoolem graliśmy z nimi jak równy z równym, a to przecież najlepsza ekipa w Premier League.

Źródło: Daily Mail

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW