Co wiemy po kolejnym zebraniu Premier League? - Chelsea24News
Co wiemy po kolejnym zebraniu Premier League?
Co wiemy po kolejnym zebraniu Premier League?

Co wiemy po kolejnym zebraniu Premier League?

Dzisiaj odbyło się kolejne zebranie przedstawicieli Premier League z osobami zarządzającymi klubami grającymi na co dzień w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii. 

Spotkanie (wideokonferencja) dotyczyło planów wznowienia tego sezonu. Po raz kolejny omawiano wszelkie możliwości, po tym jak rząd otworzył furtkę do rozegrania spotkań w czerwcu.

Przedstawiciele ligi mieli poinformować, że w grę nie wchodzi anulowanie sezonu, wobec czego jeżeli sezon nie zostanie dograny, to będą wzięte pod uwagę rozstrzygnięcia z tego sezonu. Nie są brane pod uwagę również scenariusze, gdzie nikt nie spada z ligi, nawet przy rozgrywaniu meczów na neutralnych stadionach.

To właśnie mecze na neutralnych stadionach są największą przeszkodą do porozumienia między klubami – spekuluje się, że ponad połowa klubów Premier League nie chce zgodzić się na taki scenariusz, dlatego też liga zamierza poprosić rząd o zgodę na to, aby każdy klub mógł rozgrywać mecze na własnym obiekcie (w meczach domowych).

Klubom zasugerowano również, aby przygotowali się także na to, że sezon może nie być dokończony, jednak na ten moment pod uwagę brane jest tylko dogranie sezonu.

Gdyby się okazało, że sezon nie zostanie dokończony, to brane pod uwagę będą osiągnięcia z tego sezonu – najbardziej prawdopodobna jest opcja liczenia punktów zdobytych podzielonych przez liczbę rozegranych spotkań.

Źródło: Times

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW