Tomori: W Premier League możesz zostać ukarany za jeden błąd - Chelsea24News
Tomori: W Premier League możesz zostać ukarany za jeden błąd
Tomori: W Premier League możesz zostać ukarany za jeden błąd

Tomori: W Premier League możesz zostać ukarany za jeden błąd

Fikayo Tomori ma za sobą pierwszy sezon w Premier League, opowiedział więc o rzeczach, których doświadczył przez pierwsze sezony na szczeblu profesjonalnym. 

– Nagle trafiasz do pierwszej drużyny i musisz grać przeciwko doświadczonym piłkarzom, którzy występują na tym poziomie od 15 lat.

– To był dla mnie ogromnym przeskok, musisz wtedy dawać z siebie wszystko każdego dnia, wiesz bowiem że każde trzy punkty są cenne w walce o awans, utrzymanie czy play-offy.

– W Championship musiałem poradzić sobie z fizycznością tej ligi, jednak po przejściu na poziom Premier League bardziej odczułem różnicę w mentalności, to na tym należy być bardziej skupionym.

– Trzeba być także bardzo świadomym jeżeli chodzi o aspekt dbania o swoje ciało, musisz myśleć o tym, jak poprawić się o te pięć procent.

– Na najwyższym poziomie napotykasz na różne drużyny, które grają różnymi formacjami i systemami. Niektóre zespoły grają dwoma napastnikami, a niektóre, takie jak Liverpool, mają napastnika, który cofa się głęboko, a Salah i Mane obiegają go ze skrzydeł. Trzeba zachowywać koncentrację cały czas.

– Ważna jest wówczas komunikacja z kolegami z zespołu i świadomość tego co się aktualnie dzieje. W Premier League gdy popełnisz błąd to niemal na pewno zostaniesz za niego ukarany, więc niezbędna jest całkowita koncentracja.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW