Conte wspomina pobyt w Chelsea - Chelsea24News
Conte wspomina pobyt w Chelsea
Conte wspomina pobyt w Chelsea

Conte wspomina pobyt w Chelsea

Antonio Conte został zapytany o swój pobyt w Chelsea oraz ocenę pracy obecnego szkoleniowca The Blues, Franka Lamparda.

Włoch spędził dwa pełne sezony na Stamford Bridge, podczas których udało mu się zdobyć mistrzostwo Premier League oraz wygrać Puchar Anglii – tuż po zdobyciu tego drugiego finału został zwolniony z klubu.

– Myślę że Lampard wykonuje wspaniałą pracę. To dopiero jego drugi sezon, a prowadzenie topowych ekip nie jest łatwe. Frank posiada jednak umiejętności, ma cechy potrzebne do tego zawodu, myślę że może zostać jednym z najlepszych szkoleniowców świata.

– Musi tylko kontynuować swoją pracę w taki sposób, życzę mu wszystkiego co najlepsze.

– Kiedy prowadzisz drużynę z topu wymagania są ogromne, to nie jest łatwe zadanie. Musisz wygrywać, aby utrzymać swoją posadę.

– Moje wspomnienia z Chelsea są wspaniałe, mam świetne wspomnienia dotyczące relacji z zawodnikami, fanami oraz klubem.

– Chelsea to jedna z najlepszych ekip w Anglii w ostatnich 10-15 latach, wygrali bardzo dużo, więc to normalne, że oczekiwania są ogromne. Tak samo jest w innych wielkich klubach.

– Kante? W mojej opinii może grać na każdej pozycji w pomocy. Mówimy o wspaniałym piłkarzu, topowym graczu. Jest fantastyczny zarówno bez piłki jak i z nią przy stopie. Kiedy masz N’Golo w zespole czujesz jakbyś grał w przewadze jednego piłkarza. To jeden z najlepszych graczy którego prowadziłem w swojej karierze.

– Prowadzenie kogoś takiego jak John Terry było dla mnie przywilejem. To legenda Chelsea. Mówimy o wspaniałym człowieku oraz topowym piłkarzu, bardzo mi pomógł w pierwszym sezonie zarówno jako piłkarz jak i swoją osobą w szatni. To było bardzo ważne dla nas, dzięki niemu udawało nam się utrzymywać wysoki poziom koncentracji.

Źródło: Evening Standard

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW