Lampard: Piłkarze chcą ponownie grać w piłkę, ale to bezpieczeństwo jest najważniejsze - Chelsea24News
Lampard: Piłkarze chcą ponownie grać w piłkę, ale to bezpieczeństwo jest najważniejsze
Lampard: Piłkarze chcą ponownie grać w piłkę, ale to bezpieczeństwo jest najważniejsze

Lampard: Piłkarze chcą ponownie grać w piłkę, ale to bezpieczeństwo jest najważniejsze

Frank Lampard po raz kolejny został zapytany o plany ewentualnego powrotu.

Menedżer Chelsea odniósł się również do umów piłkarzy, które kończą się wraz z końcem czerwca, dlatego też tacy gracze jak Giroud, Pedro czy Willian będą mogli przedłużyć je do końca obecnego sezonu.

– Mamy wielkich piłkarzy w takiej sytuacji, dlatego patrzę na to wszystko bardzo ostrożnie. Ludzie którym obecnie wygasa umowa z Chelsea to gracze, którzy bardzo mocno przyczynili się do sukcesów klubu w ostatnich latach, darzą Chelsea uczuciem. Będą mieli jednak wątpliwości, zwłaszcza jeżeli sezon przygotowawczy zostanie przyspieszony, dlatego musimy upewnić się że wszystko będzie okey. Miejmy nadzieję, że uda nam się osiągnąć porozumienie, aby zostali z nami do końca sezonu, jeżeli go dogramy. Chciałbym bowiem utrzymać do końca rozgrywek taki zespół jaki posiadałem przez większość czasu.

– Zaczynamy planować, nadal jednak czekamy, wiemy tylko że głosowanie w poniedziałek, wówczas zaczną się pierwsze testy wśród piłkarzy. Być może będziemy mogli wrócić do treningów w następnym tygodniu.

– To będzie dla nas trudne zadanie, aby zaplanować tę fazę. Treningi będą zupełnie inne od tego, co pamiętamy jeszcze sprzed wszystkich problemów. Piłkarze chcą wrócić do treningów w dobrej kondycji, musimy się więc upewnić, że wszyscy będą czuli się dobrze. Mamy także limit zawodników na boisku treningowym, na szczęście Cobham to wielki kompleks, jednak nie będziemy mogli pracować z piłkarzami tak jak zawsze.

– Naszym zadaniem jako sztabu będzie upewnienie się, że piłkarze są bezpieczni. Zrobimy zaledwie niewielki krok w stosunku do tego, co było do tej pory, gdy piłkarze pracowali indywidualnie. Teraz niektórzy będą trenować w Cobham, a niektórzy niedaleko swoich domów, musimy bowiem upewnić się, że wszystko robimy w odpowiedni sposób i nie przyspieszamy niepotrzebnie wszystkiego.

– Zdrowie i bezpieczieństwo są najważniejsze, musimy także upewnić się, że zapewnimy piłkarzom odpowiednie przygotowanie, aby nie łapali urazów, postaramy się cały czas iść do przodu, jednak nie znamy daty potencjalnego powrotu. Pierwsze kroki będą więc bardzo drobne, myślę jednak, że każdy menedżer myśli podobnie.

– Wiem że nasi piłkarze to dobrzy ludzie, mają dobre intencje, chcą chronić swoje rodziny, ale jednocześnie czują tęsknotę za piłką, nie mogą doczekać się powrotu. Ważną częścią mojej pracy jest empatia w stosunku do nich. Nie można po prostu nakazać im iść w tym samym kierunku, ponieważ to dotyczy także ich rodzin. Tęsknimy za futbolem, jednak musimy być pewni, że piłkarze będą czuli się komfortowo. Zawodnicy nie grali w piłkę od dziewięciu czy dziesięciu tygodni, a przez pierwsze dwa tygodnie byliśmy w całkowitej izolacji, co nie jest normalne dla piłkarza, więc musimy upewnić się, że wszystko jest okey.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW