Loftus-Cheek o powrocie do futbolu - Chelsea24News
Loftus-Cheek o powrocie do futbolu
Loftus-Cheek o powrocie do futbolu

Loftus-Cheek o powrocie do futbolu

Ruben Loftus-Cheek udzielił obszernego wywiadu w którym mówił o powrocie do futbolu.

– Jestem naprawdę podekscytowany możliwością powrotu, mogłem w końcu zobaczyć niektórych z chłopaków, naturalnie z odpowiedniej odległości! Myślę jednak, że sam kontakt z niektórymi jest ważny, zwłaszcza że nie widzieliśmy się od dwóch miesięcy. Dobrze było z niektórymi pogadać i zacząć pracować nad tym, jak można przywrócić granie w piłkę. To dopiero pierwsza faza, więc potrzeba zachować wszelkie środki ostrożności.

– Uczestniczyliśmy w rozmowach i nasze spostrzeżenia były odnotowane. To co nam zaproponowano w pierwszej fazie wszyscy uznali za bezpieczne. To bardzo ważne, abyśmy krok po kroku wracali do normalności, tak jak dzieje się to na świecie. Trzeba zrobić wszystko porządnie, jednak czujemy że pierwsza faza jest przemyślana w stu procentach.

– Przez dwa miesiące musiałem przebywać w domu, na szczęście mieszkam z rodziną, więc było to wiele łatwiejsze, niż zostać samemu. Starałem się być aktywnym i robić wiele rzeczy, aby nie czuć nudy. Na szczęście były dni, gdzie pogoda dopisywała, więc spędzałem mnóstwo czasu w ogrodzie, oglądałem mnóstwo filmów i utrzymywałem formę.

– Wróciłem do treningów jeszcze przed lockdownem, więc mogłem wykonywać ćwiczenia takie jak każdy. Musiałem jednak upewniać się, że z moim achillesem wszystko jest w porządku, aby uniknąć przyszłych urazów.

– To dla nas było nowe, nie mogliśmy grać w piłkę każdego dnia. Jako dziecko grałem w futbol praktycznie codziennie, a potem zostałem profesjonalistą, a tu nagle musieliśmy przestać i nie robić nic, to zmieniło naszą rutynę, nie wiedzieliśmy co ze sobą zrobić. Musiałem się zaadaptować do nowej rzeczywistości i znaleźć nową rutynę, przestawiłem nawet swój zegar biologiczny. Zacząłem wstawać wcześnie i postawiłem sobie konkretne zadania na kolejne dni.

– To wszystko było frustrujące, włożyłem dużo pracy, aby wrócić, miałem swoisty pre-season. Trenowałem z grupą, ale wykonywałem także swoje własne ćwiczenia, chciałem wrócić do grania jak najszybciej. To było frustrujące kiedy nadszedł lockdown, jednak takie jest życie.

– Na początku sezonu byłem kontuzjowany, zaczynałem swoją rehabilitację i nie wiedziałem, że to potrwa tak długo. Myślałem że wszystko uda się osiągnąć szybciej, miałem w głowie połowę sezonu jako powrót, tak abym mógł być gotów na Mistrzostwa Europy. To naturalnie się nie wydarzyło, jednak turniej również został przełożony, więc to daje mi szansę na nowy start, muszę jedynie pozostać zdrów i grać najlepiej jak potrafię.

– Młodzi piłkarze wykonali w tym sezonie kawał dobrej roboty, należy ich docenić. Pokazali że potrafią grać na najwyższym poziomie i pomagać drużynie. Menedżer zawsze powtarzał, że zamierza dawać szansę piłkarzom z akademii, to naprawdę ważne, że przybył menedżer, który ich docenia i wierzy, że mogą pokazać coś na najwyższym poziomie. Cały skład w tym sezonie grał dobrze, zwłaszcza że nie przybył nikt nowy. Biorąc pod uwagę te rzeczy oraz fakt, że przybył do klubu nowy menedżer z nową wizją gry wszystko idzie dobrze na tę chwilę. Były oczywiście momenty, gdzie musimy być lepsi, jednak taka jest piłka, musimy się poprawiać stale i iść w jednym kierunku jako drużyna, wówczas możemy być drużyną rywalizującą o trofea.

Źródło: Chelsea FClof

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW