Jak Mourinho przekonał Fabregasa do transferu? - Chelsea24News
Jak Mourinho przekonał Fabregasa do transferu?
Jak Mourinho przekonał Fabregasa do transferu?

Jak Mourinho przekonał Fabregasa do transferu?

Transfer Cesca Fabregasa do Chelsea był jedną z większych niespodzianek wśród ostatnich lat w Premier League, Hiszpan opowiedział więc o kulisach tego przejścia.

– Jose Mourinho spotkał się ze mną i powiedział – potrzebuję dwóch graczy, aby wygrać mistrzostwo. Zamierzam pozyskać Diego Costę, a jeżeli zgodzisz się na transfer to będziesz tym drugim. Rozpisał mi wygląd drużyny i powiedział, że wygra mistrzostwo Premier League.

– Jose miał jeden system, jednak on działał bardzo dobrze. Potrzebował tylko odpowiednich graczy pod właśnie taki system.

– To trener który znacznie poprawił mój sposób myślenia. To wspaniały menedżer dla wspaniałych graczy. Ciągle nas stymulował, potrafił powiedzieć otwarcie, gdy graliśmy źle.

Fabregas opowiedział także o tym, dlaczego opuścił Arsenal.

– Rywalizowałem z najlepszymi drużynami, jednak zawsze czegoś nam brakowało. Potem rozmawiałem z ludźmi z Chelsea czy Liverpoolu i mówili mi, że nienawidzą grać przeciwko mnie, komplementowali moją grę, ale ostatecznie i tak z nimi przegrywałem. Byłem sfrustrowany tym, że widziałem z boku jak inni wygrywają, byłem głodny zwycięstw.

– Wenger to najlepszy menedżer dla młodych zawodników, nawet kiedy coś zawalisz, on zawsze dawał ci drugą szansę i otaczał opieką.

– Guardiola to prawdopodobnie najbardziej taktyczny menedżer z trójki (Mourinho, Wenger, Pep), z którą pracowałem. Kochał założenia taktyczne i to, aby drużyna się ich trzymała. Uczył nas jak zdobywać i wykorzystywać przestrzenie, chciał abyśmy szybko przesuwali piłkę i szukali przestrzeni. Podobało mi się także to, że potrafił zmieniać taktykę kilka razy podczas spotkań.

Źródło: Mirror, Daily Mail

 

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW