Lampard: Futbol powinien wrócić dopiero gdy będzie to bezpieczne - Chelsea24News
Lampard: Futbol powinien wrócić dopiero gdy będzie to bezpieczne
Lampard: Futbol powinien wrócić dopiero gdy będzie to bezpieczne

Lampard: Futbol powinien wrócić dopiero gdy będzie to bezpieczne

Frank Lampard po raz kolejny odniósł się do planów wznowienia sezonu. Kluby trenują już w małych grupach, jednak nadal pozostaje wiele niewiadomych, które należy rozstrzygnąć przed kolejnymi krokami.

– To naprawdę dobrze, że możemy popracować z piłkarzami, to jednak praca indywidualna, nie możemy się zaangażować zbyt mocno, ale na pewno mamy pogląd na to jak się sprawy mają.

– Wspaniale było zobaczyć piłkarzy, wiem że komunikowali się ze sobą przez internet, ale to zupełnie coś innego.

– Bezpieczeństwo jest najważniejsze, dopiero kiedy zakończymy pierwszą fazę zobaczymy jak będzie wyglądała faza druga. Dopiero potem będziemy mogli pomyśleć o tym, aby wrócić do rozgrywania spotkań, nawet za zamkniętymi drzwiami.

– Menedżerowie i piłkarze chcą wrócić do grania w piłkę, to nasza praca. Mamy szczęście wykonując taki zawód, chcemy grać w piłkę i chcemy zakończyć sezon.

– Kiedy rozpoczęła się izolacja znaleźliśmy się w miejscu, do którego nikt z nas nie był przyzwyczajony. Często więc kontaktowałem się z piłkarzami, aby upewnić się, że u nich wszystko jest w porządku. Nie chciałem ich jednak zamęczać, ale chciałem żeby wiedzieli że jestem do ich dyspozycji.

– Widzimy jednak wiele rzeczy w kraju i na świecie, są one wiele ważniejsze niż futbol. Chcemy dokończyć sezon, chcemy grać w piłkę, jednak najważniejszą rzeczą jest bezpieczeństwo i zdrowie piłkarzy oraz sztabu. Fani nie będą mogli uczestniczyć w spotkaniach, jednak to i tak wiele zmieni w naszej społeczności. Wszystko to musi nadejść razem, wówczas będziemy mogli wrócić do grania w piłkę.

– Futbol bez kibiców będzie zupełnie inny, jednakże sam fakt, że walczysz o trzy punkty będzie napędzał wszystkich piłkarzy. Kibice na pewno dodają wiele na stadionie, poza tym wrogość fanów na meczach wyjazdowych także może pomóc w wygranej, dlatego będzie to zupełnie coś nowego.

– Dużo czasu spędzam na tym, aby analizować grę drużyny, tak aby planować przyszłość. Oglądałem wiele naszych spotkań z tego sezonu i koncentrowałem się na konkretnych aspektach gry, które wymagają poprawy. Nie zawsze jest na to czas, jednak obecna przerwa mi na to pozwoliła. Mamy naprawdę dobry zespół analityków, co jeszcze bardziej pomaga mi w planowaniu.

Źródło: Daily Mail, Telegraph, Triball Football

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW