Chelsea wykorzysta niezdecydowanie Liverpoolu w kwestii Wernera? - Chelsea24News
Chelsea wykorzysta niezdecydowanie Liverpoolu w kwestii Wernera?
Chelsea wykorzysta niezdecydowanie Liverpoolu w kwestii Wernera?

Chelsea wykorzysta niezdecydowanie Liverpoolu w kwestii Wernera?

Nie jest już żadną tajemnicą, że Liverpool pragnie pozyskać napastnika Lipska, Timo Wernera.

Sam Niemiec także ma być zainteresowany dołączeniem do Liverpoolu i gdyby miał opuszczać obecnego pracodawcę, to najbardziej chciałby trafić właśnie pod skrzydła Jurgena Kloppa.

Chelsea nie traci jednak nadziei na pozyskanie snajpera, zwłaszcza w obecnej sytuacji. Liverpool bowiem nadal nie zadecydował o tym, czy zdecydują się wpłacić klauzulę wartą 53 miliony funtów w obecnej sytuacji ekonomicznej.

Chelsea bada więc sytuację i zamierza złożyć ofertę za zawodnika. Klauzula wygasa już za niecałe dwa tygodnie, dlatego też jeżeli ktoś zamierza pozyskać snajpera musi się pospieszyć, w innym przypadku będzie zmuszony do negocjowania z Lipskiem.

Oba kluby mogą poczekać jeden sezon, wówczas klauzula Niemca będzie jeszcze niższa – spadnie ona wówczas do zaledwie 36 milionów funtów. Może to oznaczać, że po wygaśnięciu klauzuli w połowie czerwca Lipsk będzie oczekiwał kwoty pomiędzy 36 a 53 milionami funtów.

Chelsea stoi przed trudnym zadaniem, jeżeli chcą przekonać piłkarza do zmiany decyzji, bowiem on sam pragnie dołączyć do Liverpoolu, zwłaszcza w momencie, gdy Chelsea nie jest pewna gry w Lidze Mistrzów w kolejnym sezonie. Liverpool natomiast na sto procent zagra w tych rozgrywkach jako mistrz kraju.

Frank Lampard pragnie wzmocnić swój zespół na ofensywnych pozycjach. The Blues próbowali zimą pozyskać Driesa Mertensa oraz Edinsona Cavaniego, jednak ich pracodawcy nie chcieli rozmawiać o transferze i odrzucali oferty. Na ten moment Napoli ma nadzieję na finalizację przedłużenia umowy z Belgiem, co oznacza, że ta opcja odpadnie.

Lampard widzi w Wernerze napastnika podobnego pokroju co Mertens, obaj bowiem potrafią grać także szerzej oraz w roli drugiego napastnika. Menedżer chce dodać nieco doświadczenia do swojego zespołu i mimo tego, że Werner ma dopiero 24 lata, widzi w nim piłkarza który grał już w Champions League i walczył o tytuł króla strzelców w Bundeslidze.

Innym z zawodników na liście życzeń Chelsea jest Dembele z Lyonu. Spekuluje się, że napastnik będzie chciał latem przenieść się do Premier League, a jego cena wywoławcza zostanie obniżona ze względu na problemy klubu z Francji. Inną z opcji może być Aubameyang, który nadal nie doszedł do porozumienia z Arsenalem w sprawie nowej umowy.

Werner dodałby do ataku Chelsea coś nowego, jako że prezentuje zupełnie inny styl gry niż Tammy Abraham czy Olivier Giroud.

Źródło: Telegraph

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW