Rohr: Osimhen ma ogromną szansę na transfer do Premier League - Chelsea24News
Rohr: Osimhen ma ogromną szansę na transfer do Premier League
Rohr: Osimhen ma ogromną szansę na transfer do Premier League

Rohr: Osimhen ma ogromną szansę na transfer do Premier League

Selekcjoner reprezentacji Nigerii – Gernot Rohr przyznał, że dla jego drużyny korzystny byłby transfer Victora Osimhena do jednej z ekip Premier League. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że 21-latek po sezonie opuści Lille na rzecz klubu z Anglii, Hiszpanii bądź Włoch.

Zainteresowanie napastnikiem Les Dogues miały wyrazić takie zespoły jak Chelsea, Liverpool, Tottenham, Arsenal, Manchester United czy Napoli. Rohr, który dał zadebiutować Osimhenowi w barwach Super Eagles w 2017 roku, wypowiedział się na temat sytuacji młodego snajpera.

– Myślę, że Victor będzie miał bardzo dużą szansę na opuszczenie Lille i transfer do Premier League lub Serie A. Mówię o jakimś bardzo, bardzo duży klubie. To byłby sukces dla niego, ale także dla reprezentacji Nigerii. Dobrze mieć w kadrze zawodnika regularnie występującego w Lidze Mistrzów.

– Jeśli będziemy mieć zawodników grających na bardzo wysokim poziomie w swoich klubach, to nasz poziom w Super Eagles również wzrośnie. Gdyby został na kolejny sezon w Lille, też byłoby mu dobrze, ponieważ ma tam zagwarantowane miejsce w składzie. Jeśli natomiast zostałby przetransferowany, nie mógłby być pewnym gry. Widziałeś kluby, które o niego walczą – tam jest ogromna rywalizacja o miejsce w pierwszej jedenastce.

– Jeśli zostanie w Lille, byłoby dobrze, bo pod względem sportowym będzie się tam rozwijał. Jesteśmy tego pewni. Młody zawodnik taki jak on musi grać, aby się rozwijać. – zakończył niemiecki selekcjoner.

Osimhen w obecnym sezonie Ligue 1 rozegrał 27 spotkań, w których udało mu się strzelić 13 goli. Nigeryjczyk przed transferem do Lille występował w belgijskim klubie RSC Charleroi.


Źródło: Igho Kingsley, All Nigeria Soccer

O autorze

Borys Francuz

W redakcji C24N od ponad trzech lat. Moje główne zainteresowania to ładne dziewczyny 😺

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW