Cech był kluczowy przy transferze Wernera! - Chelsea24News
Cech był kluczowy przy transferze Wernera!
Cech był kluczowy przy transferze Wernera!

Cech był kluczowy przy transferze Wernera!

Petr Cech oraz Frank Lampard na chwilę przed lockdownem odbyli podróż do Niemiec, w celu przekonania Timo Wernera do transferu na Stamford Bridge.

Dyrektor techniczny oraz menedżer dali The Blues kolejne argumenty w walce o napastnika, spotykając się z nim i przedstawiając wizję zespołu z Niemcem w roli głównej. Przybycie Lamparda oraz Cecha miało wywrzeć na Wernerze ogromne wrażenie, podobnie jak na jego rodzinie i przedstawicielach.

To uczucie było odwzajemnione – Lampard oraz Cech wyczuli, że Werner pasuje swoim charakterem do zespołu. Trójka ta pozostała w kontakcie.

Cech pełnił przy tym transferze kluczową rolę, bowiem zarówno ojciec Wernera jak i jego agent nie mówili zbyt płynnie po angielsku, za to Cech mówi doskonale po niemiecku, pomagał więc w tłumaczeniu.

Lampard opowiedział Wernerowi o tym jak ma wyglądać jego zespół w kolejnym sezonie, mówił również o mentalności zwycięzców, którą chce zaszczepić na Stamford Bridge. Menedżer Chelsea uczynił z Niemca priorytet, a pierwsze rozmowy odbyły się jeszcze przed Bożym Narodzeniem, jednak napastnik nie chciał opuszczać Lipska w trakcie sezonu.

Liverpool był uznawany za faworyta wyścigu o Wernera, głównie dzięki charyzmatycznemu Kloppowi. Manchester United także wykazywał zainteresowanie, oba kluby kontaktowały się z piłkarzem osobiście, jednak Lampard i Cech pokazali jak wielką siłę przyciągania posiadają.

Podróż do Niemiec odbyła się podczas lutowej przerwy w Premier League, co pokazuje jak bardzo zmieniło się podejście do transferów i jak teraz działają Granowskaja, Lampard oraz Cech. Rosjanka udzieliła pełnego wsparcia Lampardowi i Cechowi i poinformowała ich, że klub wpłaci klauzulę za gracza, jeżeli przekonają go do transferu. Dzięki tej podróży Chelsea mogła spokojnie finalizować umowę, mimo zamknięcia granic.

Po odejściu Michaela Emenalo Granowskaja bardzo często była zdana tylko na siebie w rozmowach z zawodnikami, dodatkowo nie miała dobrych relacji z Antonio Conte, Maurizio Sarri natomiast nie używał komunikatorów takich jak WhatsApp i ciężko było się z nim skontaktować.

Powołanie Petra Cecha mogło stworzyć ścieżkę między zarządem i menedżerem. Granowskaja może teraz koncentrować się głównie na biznesowych aspektach transferów, za co jest oceniania bardzo dobrze. Cech z Lampardem natomiast mogą przekonywać piłkarzy swoją wizją.

Lutowe spotkanie zbiegło się idealnie z epidemią koronawirusa, która sprawiła, że Liverpool nie miał zamiaru wpłacać klauzuli wykupu gracza. Chelsea mogła to zrobić, zaoferowała mu również zarobki rzędu 200 tysięcy funtów tygodniowo.

To nie pierwszy raz, gdy Lampard sprawił, że zawodnik został przekonany do transferu do Chelsea. Hakim Ziyech także mówił o tym, że menedżer kontaktował się z nim i wyjawił jak wygląda jego pomysł na grę.

Przybycie Wernera i Ziyecha zbiegło się z końcem umów Williana oraz Pedro.

Źródło: Telegraph

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW