Lampard: Musimy być gotowi - Chelsea24News
Lampard: Musimy być gotowi
Lampard: Musimy być gotowi

Lampard: Musimy być gotowi

Frank Lampard opowiedział nieco o przygotowaniach do wznowienia sezonu. Gracze od jakiegoś czasu trenują już wspólnie, walcząc o to, aby jak najlepiej przygotować się do ostatnich kolejek.

– Jesteśmy podekscytowani, czekaliśmy na to, aż ułożą terminarz spotkań. Przewidywałem, że zagramy w takiej kolejności, interesowała nas jednak data spotkania z City. To dodatkowy mecz w pierwszym tygodniu, jednak to było ekscytujące zobaczyć daty tych meczów. Teraz wiemy już jak trenować podczas tego okresu przygotowawczego. Cieszy mnie także to, że zagramy z Aston Villą na samym początku. Musimy przygotować się dobrze.

– Mając tyle czasu wolnego mogłem przeanalizować nasze pozostałe spotkania, w każdym z dziewięciu spotkań ligowych można znaleźć ważny punkt. Pierwsze dwa mecze będą dobrym przykładem – Villa walczy o życie, natomiast Manchester City to po prostu olbrzymia jakość. To dla nas trudny start, jednak musimy być gotowi.

– Pod względem piłkarskim przygotowujemy się całkowicie normalnie, jednak sama otoczka meczowa będzie zupełnie inna. Musimy upewnić się, że nasze przygotowania są odpowiednie, musimy być gotowi na inną atmosferę. To będzie coś nowego dla wszystkich, rozmawialiśmy o tym z piłkarzami. Być może zmieni się także tempo spotkań, widzimy to w Niemczech, musimy być też gotowi do tego. Skupiamy się na tym, aby osiągnąć jak najlepszą kondycję, trudno będzie nam to zrobić, ponieważ jesteśmy przyzwyczajeni do dłuższych okresów przygotowawczych.

– Przejście z treningu bezkontaktowego do takiego, gdzie piłkarze mogli mieć ze sobą kontakt było dobre. Piłkarze byli podekscytowani tym, że ponownie mogli trenować w większej grupie. To pozwoliło nam także zwiększyć poziom intensywności treningów, było to już bardziej zbliżone do samych spotkań.

– Przed nami jeszcze dwa tygodnie, normalnie wolałbym mieć więcej czasu, jednak jest jak jest. Piłkarze ciężko pracują i wykonują nasze polecenia, musimy robić postępy szybciej niż podczas normalnych przygotowań. Z drugiej strony upewniamy się, że nie przesadzamy z natężeniem i intensywnością.

– Przed nami spore wyzwania, jednak futbol taki jest. Piłkarze są coraz lepsi pod względem kondycyjnym i fizycznym, więc mam nadzieję, że do spotkania z Aston Villą będziemy gotowi zarówno fizycznie jak i mentalnie.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW