Dramatyczna sytuacja Batshuayiego - Chelsea24News
Dramatyczna sytuacja Batshuayiego
Dramatyczna sytuacja Batshuayiego

Dramatyczna sytuacja Batshuayiego

Sytuacja Michy’ego Batshuayiego wydaje się na tyle nieciekawa, że prawdopodobnie tylko tygodnie dzielą nas od pożegnania się z piłkarzem.

Fotografie z treningów potrafią przekazać bardzo dużo i tak jest w tym przypadku, Batshuayi jest zrezygnowany, widać że jego nastrój daleki jest od optymizmu. Nic dziwnego, wszak Chelsea jest na skraju pozyskania Timo Wernera, co jeszcze bardziej umocni rywalizację o miejsce w ataku, a już przedtem Batshuayi był dopiero trzecim wyborem.

Batshuayi był także jednym z dwóch piłkarzy, którzy podczas meczu sparingowego nie otrzymał numeru.

Podczas spotkania zawodników The Blues (między sobą) wszedł dopiero na ostatnie minuty, a w meczu towarzyskim z Reading nie pojawił się na murawie choćby na moment.

To nie jest jednak zaskoczenie dla Belga, to bowiem oczywiste, że już wcześniej Lampard stracił do niego zaufanie. Momentem kulminacyjnym było spotkanie z Manchesterem United, kiedy to Batshuayi zastąpił kontuzjowanego Abrahama i nie spisał się zbyt dobrze. W kolejnych meczach w podstawowym składzie wychodził już Giroud, a kiedy Lampard wprowadzał napastnika, to dał szansę debiutu Broji.

Batshuayi doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że klub będzie chciał go sprzedać latem, jednak to nie będzie takie proste – otrzymał on bowiem tygodniówkę na poziomie 110 tysięcy funtów tygodniowo i jest to kwota, którą jest w stanie zaoferować tylko kilka klubów w obecnej sytuacji. Rok temu zainteresowanie wykazywało Crystal Palace, jednak Chelsea nie chciała go sprzedawać ze względu na zakaz transferowy. Teraz Orły nie są już zainteresowane.

Batshuayi chciałby pozostać w Londynie, ponieważ czuje się dobrze w tym mieście i jest ono ‚cool’ do życia. Ma jednak problem – Arsenal ani Tottenham nie są nim zainteresowani. Newcastle jest w gronie zainteresowanych, jednak tam musi najpierw dojść do przejęcia klubu.

We wcześniejszych latach Chelsea oczekiwała za Belga sporych kwot – gdy Borussia po udanym wypożyczeniu napastnika zapytała o potencjalną kwotę wykupu, usłyszała że The Blues oczekują 50 milionów funtów. Teraz napastnik ma przed sobą ostatni rok kontraktu, wobec czego jego cena będzie sporo niższa.

Agent Batshuayiego ma dobre relacje z klubami Ligue 1, jednak zespoły, jednak trudno szukać takich, które sprostałyby jego wymaganiom. Być może Chelsea przedłuży umowę zawodnika, aby podbić jego wartość lub by posłać na kolejne wypożyczenie, mając nadzieję, że ktoś się na niego skusi.

Innym z rozwiązań jest włączenie go do transferu Declana Rice’a, który jest jednym z celów transferowych Chelsea. Transfer Rice’a ma jednak bardzo niski priorytet, dlatego też trudno rzec, czy to w ogóle realny scenariusz.

Jako jedną z większych wad Batshuayiego przedstawiany jest fakt, iż nie za bardzo potrafi on realizować plany taktyczne nakreślone na spotkania. Narzekał już na to Antonio Conte, który wolał grać Edenem Hazardem w roli dziewiątki. Obawy wobec Batshuayiego podziela również Roberto Martinez, który uważa, że napastnik ma powinien opuścić strefę komfortu i zmienić klub.

Źródło: The Athletic

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW