Matt Law o wzmocnieniach Chelsea - Chelsea24News
Matt Law o wzmocnieniach Chelsea
Matt Law o wzmocnieniach Chelsea

Matt Law o wzmocnieniach Chelsea

Chelsea zbliża się wielkimi krokami do finalizacji transferu napastnika Lipska, Timo Wenera.

Napastnik reprezentacji Niemiec zgodził się na warunki Chelsea po tym jak Frank Lampard oraz Petr Cech odbyli tajne spotkanie z nim i jego przedstawicielami w lutym.

Klauzula odstępnego zawodnika wynosi 53 miliony funtów, The Blues prowadzą teraz rozmowy z Niemcami w sprawie tego, jak kwota będzie wpłacona. Wszystkie strony są pewne tego, że transfer jest o krok, pozostały tylko szczegóły i potem będzie można ustalić kiedy Werner zostanie ogłoszony nowym graczem Chelsea.

Lipsk nie musi ogłaszać tego transferu natychmiastowo, bowiem nie znajdują się na niemieckiej giełdzie. To oznacza, że oficjalne potwierdzenie transferu pojawi się w momencie najbardziej dogodnym dla obu stron.

Piłkarze Chelsea są przekonani, że Werner trafi do Chelsea i będzie drugim nabytkiem po Hakimie Ziyechu pozyskanym w lutym.

Chelsea jest zainteresowana również Havertzem, jednak będzie musiała się zmierzyć z poważną konkurencją w postaci Bayernu, Realu Madryt i Manchesteru United.

Ben Chilwell jest natomiast priorytetowym celem Franka Lamparda na pozycję lewego obrońcy, jednak Leicester wycenia swojego gracza na około 80 milionów i jeżeli ta cena się nie zmieni Chelsea może pozyskać Nicolasa Tagliafico, który będzie dostępny za około 23 miliony funtów.

Lampard będzie także rozważał opcję na pozycję bramkarza i jedynie bardzo dobre występy Kepy w ostatnich meczach mogą przekonać Anglika do tego, aby nie sięgać po nowego bramkarza po zakończeniu sezonu. Mimo że Caballero przedłużył umowę to Chelsea może pozyskać nowego gracza na tę pozycję – tutaj z Chelsea łączy się Nicka Pope’a oraz Andre Onanę.

Źródło: Telegraph

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW