Tim Vickery: Gerson nie jest wart takiej sumy - Chelsea24News
Tim Vickery: Gerson nie jest wart takiej sumy
Tim Vickery: Gerson nie jest wart takiej sumy

Tim Vickery: Gerson nie jest wart takiej sumy

Ekspert od lig południowo-amerykańskich skomentował plotki dotyczące transferu zawodnika Flamengo do Europy.

– Gerson był ważną częścią Flamengo w drugiej części zeszłego roku, grając bardzo brawurowy football dzięki któremu jego drużyna wygrała trofea zarówno w Brazylii jak i Ameryce Południowej. Zagrał również w finale klubowych mistrzostw świata z Liverpoolem.

– Jego cena wynosi jednak około 31 milionów funtów, to o 25 milionów więcej niż kiedy Flamengo ściągało go do siebie w zeszłym roku po 3-letniej nieudanej przygodzie w Romie i na wypożyczeniu w Fiorentinie, podczas której miał problemy aby wywierać wpływ na wyniki meczów.

– Taka cena za zawodnika, który już pokazał, że ma problemy aby dostosować się do szybszej, europejskiej piłki zdaję się być za wysoka- szczególnie w obecnych realiach po pandemii. Nawet jeśli takie pieniądze nie byłyby problemem, nasuwa się inne pytanie- czego chce sam zawodnik?

– Jeśli chciałby błyszczeć na wysokim, europejskim poziomie odrzucanie takiej kwoty byłoby nierozsądne z perspektywy klubu. Gerson ma dopiero 23 lata- w obecnych czasach przyjęło się że to wiek graniczny, aby pokazać swoje umiejętności. Obecnie panuje trend polegający na sprowadzaniu nastolatków z Ameryki Południowej przez europejskie kluby. Zawodnicy, którzy są w połowie swoich lat dwudziestych wydają się być większym ryzykiem- w razie niepowodzenia mogą się nie spłacić.

Źródło: The Sun

O autorze

Avatar

Kibicuje Chelsea od 2012 roku, preferuję zabłocone trekkingowe obuwie na górskim szlaku niż tony nadmorskiego piasku w butach, co prawdopodobnie jest spowodowane przeszłością w ZHP. Miłośnik polskiego rapu, a dokładniej wszelkiej zabawy słowem i wyrażania emocji w niekonwencjonalny sposób, stąd zamiłowanie do takich tuzów jak Bisz czy VNM. Czarny humor i antyhumor ubrany w sarkazm jest dla mnie idealną kompozycją, dlatego też jestem wielkim fanem takich produkcji jak "The Office" czy "South Park".

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW