Giroud: Byłoby mi przykro, gdybym musiał odejść - Chelsea24News
Giroud: Byłoby mi przykro, gdybym musiał odejść
Giroud: Byłoby mi przykro, gdybym musiał odejść

Giroud: Byłoby mi przykro, gdybym musiał odejść

Olivier Giroud udzielił wywiadu, gdzie opowiedział nieco o swojej roli w drużynie oraz o powrocie do futbolu.

– Będę szczery – nie czuliśmy się zbyt komfortowo wracając do treningów, ponieważ w kraju szalał wirus i byliśmy w najgorszym jego okresie. Przeprowadziliśmy jednak kilka rozmów przez internet i wiem, że nikt nie czuł się zbyt komfortowo.

– Premier League oraz PFA przekazała nam jednak mnóstwo informacji, dowiedzieliśmy się jak bardzo będziemy chronieni, przekazano nam wszystkie protokoły bezpieczeństwa, dzięki czemu poczuliśmy się bezpieczniej i czuliśmy, że możemy wrócić. Teraz jesteśmy bardzo podekscytowani, mam nadzieję że wszystko będzie OK.

– N’Golo wrócił do treningów około tydzień temu, jest w pełni gotów na granie. Grał w meczu sparingowym i wyglądał bardzo pewnie. Tak jak każdy z nas miał w swoim otoczeniu ludzi z grupy ryzyka, więc nie czuł się komfortowo z powrotem, szanuję to. Cieszymy się jednak że do nas wrócił, jestem przekonany, że będzie z nami podczas pierwszego spotkania.

Olivier Giroud był podstawowym napastnikiem Chelsea w ostatnich meczach przed przerwą, jak będzie teraz?

– To było ponad trzy miesiące temu, teraz sytuacja jest zupełnie inna. Staramy się pokazać szefowi, że wspólnie zmierzamy w jednym celu, chcemy po prostu jak najbardziej utrudnić mu decyzję o wyborze składu. Konkurencja jest bardzo dobra. Teraz sytuacja jest inna niż w marcu, jednak zamierzam nadal dawać z siebie wszystko dla drużyny. Nie mogę doczekać się powrotu.

– Przez całą moją karierę musiałem zmagać się z przeciwnościami, a najlepszą szansę na odbicie się jest pokazanie zaangażowania i chęci gry. Styczeń był dla mnie trudnym okresem, byłem bliski opuszczenia klubu, ale tak naprawdę chciałem zostać. Potrzebowałem jednak gry przed Euro, porozmawiałem szczerze z menedżerem. On powiedział, że rozumie moją sytuację, ponieważ był piłkarzem i doskonale mnie rozumiał i moje obawy. Usłyszałem wtedy, że dostanę więcej szans, że będę mógł wejść do drużyny, zaufałem mu i zacząłem walczyć o szansę. Moja motywacja była bardzo wysoka, chciałem zacząć grać.

– Dostałem szansę na grę, starałem się wówczas odwdzięczyć za zaufanie. Byłem szczęśliwy i czułem, że to był dla mnie nowy start. Nie wiem co wydarzy się w przyszłości, jednak skupiam się na tym sezonie. Chcę zdobyć więcej trofeów z Chelsea, chcę dawać wszystko moim kolegom oraz menedżerowi.

– Nie możemy zapominać o obecnej sytuacji, jednak kiedy otrzymałem szansę na pozostanie w Chelsea na kolejny rok, poczułem że mam tu jeszcze coś do zrobienia. Czuję się w Chelsea dobrze, dlatego byłoby mi przykro, gdybym opuścił klub. Czasami jednak musisz odejść i poszukać nowych wyzwań, to część kariery piłkarskiej. Wierzę że pozostanie w Chelsea było dla mnie najlepsze, cieszę się, że mogę tu pozostać.

– Aby wygrywać trofea należy mieć konkurencyjny skład, dlatego wzmacnianie składu to dobra rzecz. W ostatnim czasie nie mogliśmy pozyskiwać nowych graczy, dlatego teraz klub chce wzmocnić skład. Ziyech to dobry zawodnik, ma wiele zalet, myślę że Timo Werner także będzie dobrym wzmocnieniem i da napastnikom jeszcze większą motywację.

Źródło: Telegraph

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW