Lampard: Ludzie oczekują że skończymy sezon w czwórce - Chelsea24News
Lampard: Ludzie oczekują że skończymy sezon w czwórce
Lampard: Ludzie oczekują że skończymy sezon w czwórce

Lampard: Ludzie oczekują że skończymy sezon w czwórce

Frank Lampard przyznaje, że jego drużyna znajduje się pod presją w walce o zajęcie miejsca w czołowej czwórce.

– Jesteśmy teraz na czwartym miejscu, początkowo nikt nie stawiał na nas w tym wyścigu, teraz jednak ludzie oczekują, że zostaniemy w TOP4. To nakłada na nas presję, musimy dać z siebie wszystko w walce o ten cel.

– Czy duże transfery także zwiększają presje? Myślę że tak i jestem w stanie to zaakceptować. Wszędzie stykasz się z presją, pracując w Chelsea tym bardziej. Jesteśmy klubem na który spoglądają wszyscy, więc oczekiwania będą duże, wiemy o tym. Nie zamierzam jednak o tym myśleć, staramy się stale poprawiać, to jest najważniejsze, a nie presja. Sam na siebie nakładam największą presję.

– Sprowadzanie piłkarzy których chcesz w zespole zwiększa oczekiwania, więc naturalnie presja będzie większa, jest to dla mnie całkowicie sprawiedliwe.

– Doskonale zdajemy sobie sprawę z dużej różnicy między nami a Manchesterem City i Liverpoolem w ostatnich latach. Musimy więc ciężko pracować, aby tę przepaść zmniejszyć, musimy być jednak gotowi na to, aby dać piłkarzom czas na adaptację. Mam nadzieję, że nie będzie on długi, naprawdę wierzymy w jakość naszych nowych graczy. Chcemy pracować nad tym, aby zmniejszać różnicę między nami i najlepszymi.

– Kiedy zacząłem pracować jako menedżer uświadomiłem sobie jak często ludzie pytają o relacje z zarządem i właścicielem. Myślę że to jak działamy pokazuje nasze relacje, wspólnie pracujemy nad transferami i skautingiem. Chcemy pozyskiwać odpowiednich piłkarzy.

– Ostatnio nie rozmawiałem z właścicielem klubu, rozmawiam za to bardzo często z Mariną i Petrem. Kluczem jest komunikacja. Wiem także czego oczekuje właściciel od tego klubu, grałem dla niego. Myślę że regularnie wykazywał zainteresowanie klubem. Marina i ja chcemy tego samego, więc stale rozmawiamy.

– Chcemy zatrzymać Pedro i Williana do końca sezonu, to dla nas niezwykle ważni piłkarze i gdyby nie zostali z nami na te ostatnie spotkania to byłoby to dla nas bardzo trudne. Tak czy inaczej musimy ciężko pracować, aby ukończyć sezon tak dobrze jak to możliwe.

Źródło: Telegraph

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW