Giroud o strzelonej bramce i walce z rasizmem - Chelsea24News
Giroud o strzelonej bramce i walce z rasizmem
Giroud o strzelonej bramce i walce z rasizmem

Giroud o strzelonej bramce i walce z rasizmem

Francuz opisał swoje emocje towarzyszące mu po zdobyciu bramki w meczu z Aston Villą dającej zwycięstwo The Blues oraz wyjaśnił późniejszą celebrację.

– Powiedziałem komuś w szatni, że strzelałem ze swojej słabszej prawej nogi więc potrzebowałem rykoszetu żeby to wpadło! Ale mówiąc już całkiem poważnie, strzał leciał w światło bramki, przede mną stało wielu przeciwników. Takie gole zdarzają mi się rzadko ale bardzo się z nich cieszę.

– Pod względem fizycznym czuję się świetnie. Dużo pracowaliśmy całą drużyną na treningach i mamy ogromną ochotę aby pokazać naszą determinację i zaangażowanie. Oczywiście w pierwszej połowie sprawy nie poszły po naszej myśli, powinniśmy pierwsi zdobyć bramkę ale zawsze dobrze jest pokazać charakter, odrobić wynik i zdobyć punkty. Jestem bardzo zadowolony z postawy drużyny.

– Zawsze daję z siebie sto procent aby pomóc zespołowi. Azpilicueta świetnie dośrodkował, wcześniejsze próby nie były aż tak udane ale ostatecznie jestem zadowolony z drużyny, strzelenia bramki i wygranej. Było to dla nas bardzo istotne zwycięstwo, ponieważ zwiększyliśmy przewagę nad drużynami, które nas gonią. Musimy pozostać skupieni, trzecie miejsce również jest w naszym zasięgu.

– Jeśli chodzi o moją celebrację, klęknąłem na cześć Georga Floyda i ruchu Black Lives Matter. Zawsze wskazuje palcami na niebo ponieważ jestem chrześcijaninem. Jako chrześcijanin uważam, że żyjemy w bardzo trudnych czasach i chciałbym pokazać ludziom, aby okazywali sobie więcej miłości i zmniejszali nienawiść.

– Chce stawiać czoło rasizmowi, antysemityzmowi i homofobii. Myślę, że wykonanie tego gestu przez białego człowieka również jest ważne. Powinniśmy trzymać się razem, okazywać sobie więcej szacunku,wsparcia,człowieczeństwa i miłości.

Źródło: Chelsea Football Club

O autorze

Avatar

Kibicuje Chelsea od 2012 roku, preferuję zabłocone trekkingowe obuwie na górskim szlaku niż tony nadmorskiego piasku w butach, co prawdopodobnie jest spowodowane przeszłością w ZHP. Miłośnik polskiego rapu, a dokładniej wszelkiej zabawy słowem i wyrażania emocji w niekonwencjonalny sposób, stąd zamiłowanie do takich tuzów jak Bisz czy VNM. Czarny humor i antyhumor ubrany w sarkazm jest dla mnie idealną kompozycją, dlatego też jestem wielkim fanem takich produkcji jak "The Office" czy "South Park".

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW