Lampard o rasizmie, Willianie oraz Kante - Chelsea24News
Lampard o rasizmie, Willianie oraz Kante
Lampard o rasizmie, Willianie oraz Kante

Lampard o rasizmie, Willianie oraz Kante

Jakiś czas temu Raheem Sterling wykorzystał sytuację Franka Lamparda i Stevena Gerrarda, aby podkreślić, że biali menedżerowie mają łatwiej w poszukiwaniu pracy. Sol Campbell oraz Ashley Cole zostali podani za przykłady tych, których kolor skóry przeszkodził. Co na to sam Lampard?

– To co Raheem Sterling powiedział wymagało bardzo dużej odwagi, powinno się więc mieć do niego szacunek za te słowa. Podobny szacunek powinno się mieć do innych zawodników, którzy także robią coś w kierunku walki z rasizmem.

– Myślę jednak, że Raheem nieco się pomylił w swoim punkcie widzenia. Trudno bowiem porównać ścieżki karier Stevena, Sola oraz moją, nawiasem mówiąc ten drugi wykonał fantastyczną robotę w Macclesfield, teraz pracuje w Southend.

– Jeszcze trudniejsze jest porównywanie mojej ścieżki kariery i ścieżki Ashleya Cole, który kończył karierę jako mój zawodnik, a teraz pracuje w zespole młodzieżowych. On wykonuje wspaniała pracę i będzie osiągał sukcesy wszędzie tam, gdzie zadecyduje się pracować. Myślę więc że trudno to wszystko porównywać ludziom z zewnątrz.

– Zgadzam się jednak z przekazem, że każdy powinien mieć równe szanse, myślę że każdy zgodzi się z tym, że najważniejszym czynnikiem powinno być to, jak ciężko pracujesz. Od początku kariery staram się ciężko pracować i wykorzystywać każdą szansę. Niedawno ukończyłem mój kurs menedżera, FA wykonuje świetną pracę, wszystko odbywało się w atmosferze równości i otwartości. Jeżeli da się coś zrobić, aby jeszcze bardziej wyrównać szansę to powinniśmy to robić, a liczby sugerują, że są jeszcze pewne rzeczy do poprawy.

– Kończąc, uważam że Raheem Sterling nie powinien porównywać wszystkich ze sobą, nie mając wiedzy na temat szczegółów ich ścieżek zawodowych, jednak chcę także powiedzieć, że jest on piłkarzem i osobą, która od kilku lat bardzo ciężko pracuje walcząc z rasizmem i jest to fantastyczne.

Lampard wypowiedział się również o swoich piłkarzach. Został zapytany o negatywne wiadomości ze strony fanów w kierunku Williana.

– Jeżeli chodzi o social media, przypomina mi się sytuacja z końcówki mojej kariery. Kilkukrotnie zajrzałem do internetu, aby poczytać co fani o mnie sądzą. To sprawiło, że nie robię tego więcej. Gdybyś brał pod uwagę to co pisze się w social media, nigdy nie wybrałbyś drużyny, musiałbyś zmieniać zdanie co dwie sekundy. Myślę jednak, że to jest po części piękne w futbolu, każdy ma swoją opinię. Ludzie mogąc komentować wszystko tak jak chcą, ale piszą to z perspektywy kibica zewnątrz. Moja opinia jest w klubie najważniejsza i to ja decyduję o tym, kto wyjdzie na murawę, widząc zawodników na co dzień w treningu.

– Bardzo dużą wagę przykładam do tego, jak zawodnik trenuje, jak się zachowuje i czy daje z siebie wszystko. Znam Williana, to piłkarz z którym występowałem, a teraz widzę go z perspektywy menedżera. Widzę jego etykę pracy, to jak ciężko pracuje bez piłki, to jak potrafi kreować i jak dużo daje nam z piłką przy nodze. Widzieliśmy to w meczu z Aston Villą. O ile mi wiadomo, fani Chelsea go cenią. W dzisiejszych czasach trudno sprawdzić co mówią social media na całym świecie. Wiem jednak, że ludzie w klubie bardzo go cenią, niezależnie od tego co stanie się na koniec sezonu, zawsze będzie wspominany jako fantastyczny wieloletni zawodnik Chelsea.

– Willian to także wspaniały charakter, pokazuje młodszym piłkarzom na czym polega etyka pracy, na każdym treningu oraz meczu to widać. To ważne dla młodych zawodników, aby mogli mieć obok siebie kogoś takiego za przykład. To nie jest facet, który będzie krzyczał, jednak zawsze będzie przykładem tego, jak ciężko należy pracować. Jestem wdzięczny, że mam go w tym sezonie w składzie.

Lampard powiedział również kilka słów o Kante.

– N’Golo generalnie gra w linii z drugim pomocnikiem, bardzo często jako jeden z tych bardziej ofensywnych, przed defensywnym pomocnikiem. Myślę że ma atrybuty do wykonywania każdej z ról. Potrafi bardzo szybko odzyskać piłkę. Myślę też że sporo ludzi nie docenia N’Golo w kontekście tego jak dobry jest z piłką przy nodze, jak szybko może się z nią poruszać. Nie mam problemu z wystawianiem go na różnych pozycjach, to daje mi różne możliwości.

Źródło: Sky Sports/Chelsea FC/ Telegraph

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW