Wnioski po meczu z Manchesterem City - Chelsea24News
Wnioski po meczu z Manchesterem City
Wnioski po meczu z Manchesterem City

Wnioski po meczu z Manchesterem City

Chelsea odniosła zwycięstwo na Stamford Bridge nad mistrzem Anglii tym samym zapewniając tytuł Liverpoolowi. Zapraszam Was na wnioski z tego spotkania.

  1. Podopieczni Franka Lamparda przyjęli taktykę defensywną na to spotkanie. Oddali piłkę graczom Guardioli i bardzo dobrze się bronili wytaczając wszystkie ofensywne siły na kontrataki. Wyszło świetnie.
  2. Frank Lampard ewidentnie wyciąga wnioski z poprzednich spotkań. Lekka rotacja w składzie, w którym od początku pojawiło się dwóch dobry zmienników z poprzedniego meczu – Barkley i Pulisic. Jak najbardziej na plus. Dodatkowo inna taktyka niż w pierwszym meczu z Citizens, która wtedy nie przyniosła korzystnego wyniku.
  3. Pulisic w tym meczu był bardzo lekki. Zawodnik spotkania dla mnie. W ofensywie nasz najważniejszy punkt, świetnie radził sobie z Walkerem, bardzo fajnie utrzymywał piłkę i uciekał obrońcom City.
  4. Kolejny, którego trzeba wyróżnić to Andreas Christensen. Duńczyk rozegrał chyba swój najlepszy mecz w barwach The Blues. Był absolutnym liderem defensywy – tak jak go kiedyś namaścił John Terry. Cytując jednego z redaktorów C24N – uderzenie Mendy’ego w głowę Andreasa sprawiło, że Andreasowi jaja wskoczyły do moszny.
  5. Niemrawy występ Giroud. Ewidentnie ciężka jest dla niego rola przesuwania się w defensywnym ustawieniu. Widać było znaczne ożywienie gry po wprowadzeniu Abrahama na boisku, który dał dobrą zmianę.
  6. Willian być może pięknie żegna się ze Stamford Bridge dając nam zwycięstwo w tak ważnym meczu w kontekście walki o TOP4.
  7. Ciekawym może być fakt, że dzisiaj to Gilmour wszedł na boisku, a nie Jorginho. Czyżby młody Szkocki pomocnik był już przymierzany do większej ilości występów od Jorginho, kiedy na jego pozycji zagościł chyba na dobre N’Golo Kante?
  8. Zbliżyliśmy się na jeden punkt do Leicester, które zajmuje trzecią lokatę. Czyż to nie jest wspaniałe rozpoczęcie weekendu?

O autorze

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW