Lampard: Mason to nasz kluczowy piłkarz - Chelsea24News
Lampard: Mason to nasz kluczowy piłkarz
Lampard: Mason to nasz kluczowy piłkarz

Lampard: Mason to nasz kluczowy piłkarz

Już dzisiaj Chelsea zmierzy się z West Hamem, Lampard opowiedział nieco o swoich odczuciach dotyczących tej drużyny.

Menedżer Chelsea w czasach młodości był zawodnikiem Młotów i to właśnie stamtąd trafił na Stamford Bridge, stając się ostatecznie jedną z największych legend klubowych.

– Fani West Hamu zawsze skupiali się na mnie podczas spotkań, nie zawsze udawało mi się strzelać gole w meczach z West Hamem, czy nawet rozgrywać dobrych spotkań, zwłaszcza kiedy byłem młodszy. Myślę jednak że takie przyjęcie przez fanów sprawiło, że chciałem rozgrywać jak najlepsze spotkania.

– Teraz jestem menedżerem, moje postrzeganie na pewne sprawy jest zupełnie inne. Nie skupiam się tylko na sobie, chodzi o całość, o organizację i odpowiednie przygotowanie drużyny do tego, aby osiągnąć wynik. West Ham desperacko potrzebuje punktów.

Frank Lampard opowiedział także nieco o Masonie Mountcie.

– Zacznijmy od tego, że Mason rozegrał dwa pełne spotkania na początku, w meczu z Aston Villą pracował bardzo ciężko, sprawiał rywalowi ogromne problemy, szkoda że nie udało mu się zdobyć gola czy asysty. Pokazał również wspaniałą etykę pracy w meczu z Manchesterem City, nasza gra jako drużyny była naprawdę dobra. Mieliśmy więc za sobą dwa ważne spotkania, a w kolejnym meczu nie grał źle, jednak nie wyróżniał się ponad drużynę.

– Moje wybory polegały bardziej na wprowadzeniu konkretnych zawodników, a nie zdjęciu tych którzy byli na boisku. Mógłbym zdjąć także innych graczy, chodziło jednak o wprowadzenie energii na murawę.

– Bardzo mocno polegam na grze Masona, robiłem tak w Derby County, robię to teraz. On wprowadził do drużyny bardzo dużo, jest niesamowity pod względem etyki pracy i tego jak ciężko pracuje w pressingu. Ma także ogromną jakość w grze piłką, a będzie tylko coraz lepszy. Już teraz jest jednak na wysokim poziomie. Bardzo ciężko pracuje każdego dnia i mocno mu ufam. Podjąłem w tym meczu jakąś decyzję, jednak nie wpływa ona na kolejne spotkania.

Lampard został zapytany o to, czy fakt że będzie musiał zmierzyć się z Declanem Rice’em (przyjacielem Masona) może wpłynąć na grę Mounta.

– Myślę że jeszcze bardziej przykładasz się do meczu, kiedy masz jakieś odczucia wobec konkretnej drużyny czy piłkarza. To dwóch młodych i bardzo dobrych piłkarzy. Jedyne o co proszę Masona to to, aby podczas spotkania wygrał z nim każdy indywidualny pojedynek, myślę że Declan będzie myślał podobnie. A przed meczem i po nim na pewno będą się do siebie uśmiechać, robić sobie zdjęcia i rozmawiać.

– Kiedy Mason został przyłapany na złamaniu lockdownu przeprowadziłem z nim krótką rozmowę, być może najkrótszą do tej pory. To był typowy Mason, który żyje własnym życiem, to co zrobił było bardzo niewinne, chciał po prostu pograć w piłkę. To było bardzo naiwne, jednak to był błąd, który szybko pojął.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW