Chelsea rozpatruje Rice'a jako nowego stopera - Chelsea24News
Chelsea rozpatruje Rice’a jako nowego stopera
Chelsea rozpatruje Rice’a jako nowego stopera

Chelsea rozpatruje Rice’a jako nowego stopera

Od dłuższego czasu możemy przeczytać pogłoski o tym, jakoby Chelsea była zainteresowana pozyskaniem Declana Rice’a.

Kibice The Blues także zastanawiają się, czy klub myśli o transferze wicekapitana West Hamu. Wszystko przez przeszłość Anglika, który występował niegdyś w młodzieżowych zespołach Chelsea.

Choć Rice najczęściej w zespole Młotów występuje na pozycji defensywnego pomocnika, to Chelsea sonduje możliwość pozyskania go na pozycję stopera. Znajduje się on na szczycie listy zawodników przymierzanych do wzmocnienia tej pozycji.

Rice w zespołach młodzieżowych Chelsea grał właśnie jako środkowy obrońca.

The Blues widzą w nim właśnie stopera ze względu na umiejętność komunikacji na boisku. Chodzi także o przeczucie oraz fakt, że przez większość młodzieżowej kariery grał właśnie na tej pozycji, dopiero w ostatnich latach został przesunięty wyżej. Skauci Chelsea widzą w nim także piłkarza potrafiącego dobrze podawać piłkę, pasowałby również profilem do nowej Chelsea.

Cena za Rice’a może zmaleć, jeżeli West Ham spadnie z ligi. Gdyby jednak Młoty utrzymały się w Premier League, to Chelsea może mieć kłopot, aby go pozyskać, ze względu na wysoką wartość w oczach obecnego pracodawcy. Być może Chelsea sprzedałaby jednego ze swoich stoperów, aby zasilić budżet, mówi się że byłby to prawdopodobnie Kurt Zouma.

Źródło: The Athletic

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW