Lampard: Kepa? Nie zamierzam teraz mówić o tym, co może stać się po zakończeniu sezonu - Chelsea24News
Lampard: Kepa? Nie zamierzam teraz mówić o tym, co może stać się po zakończeniu sezonu
Lampard: Kepa? Nie zamierzam teraz mówić o tym, co może stać się po zakończeniu sezonu

Lampard: Kepa? Nie zamierzam teraz mówić o tym, co może stać się po zakończeniu sezonu

Frank Lampard powiedział kilka zdań o obronie podczas stałych fragmentów gry oraz o oknie transferowym.

– Widziałem statystyki klubu w poprzednim sezonie, Chelsea była w środku stawki pod względem bronienia stałych fragmentów, pod względem tego jak dużo rywale tworzyli sobie szans. Widzieliśmy to. W tym sezonie nie poprawiliśmy się w tym aspekcie.

– Nie lubię jednak mówić o planach na dzień meczowy, jednak nie pracowaliśmy dużo nad stałymi fragmentami. Niektórzy szkoleniowcy przykładają do tego większą wagę. Chelsea przez lata miała takich graczy jak Terry, Cahill, Drogba, Ivanović czy Ballack. Wystarczy umieścić ich w polu karnym i będą strzelać bramki, ale także będą jej doskonale strzec.

– Liverpool też miał takie problemy, pamiętam że dwa lata temu bardzo często poruszano ten temat. Kryli strefą i tracili dużo goli, potem pozyskali Van Dijka i wszystko się poprawiło, on wszystkim dowodzi. Ważne są więc personalia i kiedy nie masz odpowiednio wysokich graczy trudno zrobić pewne rzeczy i utrudniać innym strzelanie goli.

Lampard zasuguerował również, że wzrost może być ważnym czynnikiem przy pozyskiwaniu graczy.

– Nie zamierzam tworzyć sobie wymówek, ponieważ po prostu nie zagraliśmy odpowiednio dobrze na boisku i musimy to poprawić. Być może jednak będziemy musieli wprowadzić więcej balansu do zespołu pod względem wzrostu piłkarzy. Być może weźmiemy to mocniej pod uwagę przy pozyskiwaniu nowych graczy.

Anglik został zapytany również o Kepę.

– Wszystko czego wymagam od niego, wszystko czego wymagam od innych zawodników jest odpowiednia mentalność i zaangażowanie w mecze. Jestem absolutnie pewien, że to otrzymam. Jestem szczęśliwy mając go w składzie i z tego jak pracuje. To wszystko. Nie zamierzam teraz mówić o tym, co może stać się po zakończeniu sezonu.

Źródło: Telegraph

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW