Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda - Chelsea24News
Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda
Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

Już jutro Chelsea zmierzy się z Crystal Palace w kolejnym ligowym starciu. Czas więc na przedmeczowe wypowiedzi menedżera.

Kontuzje

– Kante nie znajdzie się w składzie, ma drobny uraz mięśniowy. Kovacić trenował, jednak nie będzie gotowy na jutro. Tomori miał nawrót urazu, jednak mamy nadzieję, że wróci w następnym tygodniu.

Powrót na dobre tory

– Nie wiem, czy byliśmy poza tym torem. Każdy mecz jest niezwykle trudny, wiemy co nas czeka w tym krótkim okresie. Crystal Palace to dobra drużyna, bardzo dobrze zorganizowana w defensywie. Musimy odpowiednio podejść do tego spotkania.

Manchester United

– Są w dobrej formie, mają dobrych piłkarzy i są rozpędzeni. Ich trójka ofensywna zdobywa mnóstwo goli, wygląda na to, że są największym zagrożeniem dla nas, jeżeli chodzi o zespoły będące poniżej nas. Najważniejsze jest jednak to, jak my sami będziemy kończyć ten sezon.

Opinia o przerwach na napoje

– Zostały one wprowadzone z dobrymi intencjami, a ja jako trener staram się to wykorzystać do swoich celów. Każdy ma takie same warunki co do tego. Myślę jednak, że po sezonie wszystko wróci do normy.

Presja

– Musimy poradzić sobie z presją, o to w tym wszystkim chodzi. Musimy upewnić się, że wszystko co możemy kontrolować jest dobrze zrobione.

Hudson-Odoi i Loftus-Cheek

– Dla Rubena ten okres jest przede wszystkim momentem, kiedy łapie kondycje meczową oraz ogranie. Tak naprawdę dopiero w kolejnym sezonie będzie dla nas prawdziwym wzmocnieniem. Co nie oznacza, że nie przyda się w tej kampanii.

– Callum znajduje się w tej samej sytuacji, musi ciężko pracować na treningach i dawać z siebie wszystko, gdy otrzymuje szansę na boisku. Muszą robić to samo co Pulisic oraz Willian. Callum musi ich naśladować. Zarówno Ruben jak i Callum mogą dać tej drużynie bardzo dużo.

Jorginho

– Jorginho jest profesjonalistą. Chce grać tak jak każdy, zawsze daje z siebie wszystko na treningach, tego właśnie oczekuję. To ważne, aby piłkarze poza jedenastką meczową wspierali tych na boisku. Zobaczymy co będzie jutro, nie zamierzam teraz mówić o tym, kogo wystawię w jutrzejszym spotkaniu.

Sytuacja w tabeli

– Na ten moment nie oglądamy spotkań naszych rywali, chcemy aby piłkarze byli świadomi sytuacji, ale jednocześnie, aby skupiali się tylko na naszej drużynie. Pozycja ligowa zależy od nas, to najważniejsza rzecz.

Czy za rok piłkarze Chelsea mogą być rdzeniem kadry narodowej? 

– Nie wiem, mówiłem bardzo dużo o młodych graczach w tym sezonie, jednak tylko od nich zależy czy zrobią kolejny krok. Nie chce teraz powiedzieć, że będziemy mieć pięciu czy sześciu graczy na Euro. Oni mogą być ważnymi zawodnikami kadry, jednak wszystko zależy od nich samych.

Pulisic i Hazard

– Hazard to wyjątkowy piłkarz, który lubił brać ciężar gry na siebie i tworzył przestrzeń dla innych. Christian jest bardziej bezpośredni, co lubię. Potrafi przełamywać linie rywala i wbiegać w pole karne. Hazard dokonał wielkich rzeczy w Chelsea, jednak Pulisic ma do napisania własną historię, wszystko w jego rękach. Wspaniale widzieć go w takiej formie, jednak przed nim jeszcze jest sporo pracy nad sobą.

Źródło: Football London

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW