Jorginho poza planami Lamparda? - Chelsea24News
Jorginho poza planami Lamparda?
Jorginho poza planami Lamparda?

Jorginho poza planami Lamparda?

Gdy N’Golo Kante doznał urazu podczas spotkania z Watfordem, Frank Lampard zdecydował się na wprowadzenie Billy’ego Gilmoura, a Jorginho nadal pozostał na ławce rezerwowych.

Brazylijczyk znacznie spadł w hierarchii klubu i wydaje się, że nie plany Franka Lamparda na kolejny sezon nie uwzględniają rozgrywającego pozyskanego z Napoli.

Przed przerwą spowodowaną pandemią jedynie kilku zawodników rozegrało więcej minut niż Jorginho, od tego czasu wiele się jednak zmieniło – Brazylijczyk nie zagrał choćby minuty, a The Blues rozegrali już przecież pięć spotkań.

Wydaje się, że Lampard dostrzegł problem w linii pomocy i chciałby mieć w zespole bardziej dynamicznych zawodników, którzy mogliby grać wyżej.

– Lubię pomocników, którzy potrafią grać wyżej, potrafią wyjść do boku, potrafią także bronić. Mason to potrafi, jego gra bez piłki jest fantastyczna, potrzebujemy takich zawodników, aby atakować rywali wysoko. Czasami proszę go o to, aby grał w innych rolach, czasami gra niżej, aby częściej był przy piłce. Ross także potrafi odgrywać taką rolę, Kovacić, Ruben, Kante czy Gilmour podobnie.

– Jorginho też może, ale przez całą karierę grał inaczej, zawsze był piłkarzem grającym głęboko.

– Lubię pracowac z pomocnikami, chcę sprawiać, aby byli tak bardzo elastyczni jak to tylko możliwe.

Przekaz dla Jorginho jest jasny – musi się dostosować lub przepadnie.

Źródło: Guardian

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW