Pomeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda - Chelsea24News
Pomeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda
Pomeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

Pomeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

Wczorajsza porażka z Sheffield była na pewno srogą lekcją dla Franka Lamparda i jego drużyny. Czas na pomeczową konferencję prasową menedżera The Blues.

Czego się nauczyłeś?

– Nauczyłem się dzisiaj wielu rzeczy, jednak nie chcę o tym mówić, ponieważ to byłaby bardzo długa odpowiedź. Nie słyszałem dzisiaj swoich zawodników, to piłkarze Sheffield byli głośniejsi, mieli więcej osobowości, co było widać w sposobie ich grania.

Defensywa

– Popełniliśmy błędy, które dały rywalom bramki. Kiedy popełniasz błędy przeciwko mocnym rywalom przegrywasz spotkania, a dzisiaj graliśmy z mocnym rywalem. Nie chcę jednak wchodzić w analizę tego meczu, przed nami ważne spotkania w Premier League oraz pucharze, zamierzamy więc patrzeć w przyszłość i być pozytywnie nastawionymi.

Występ Rudigera i jego reakcja na brak pierwszego składu?

– O jakiej reakcji mówisz? Wiesz coś, czego ja nie wiem? On trenował bardzo dobrze, był zaangażowany. Mam problemy z wyborem składu, ponieważ wszyscy dają z siebie wszystko na treningach, konkurencja jest ogromna. Nie mam żadnego problemu z Niemcem.

Czy ta porażka potwierdziła ostatecznie to, które formacje należy wzmocnić?

– Nie tylko ten mecz, zawsze analizuję kolejne spotkania, jednak tak, dużo nauczyłem się dzisiaj o piłkarzach. Najwięcej uczysz się podczas trudnych momentów, takich jak dzisiaj. Muszę sobie z tym radzić, na tym polega moja praca. Myślę też że dzisiaj zagraliśmy jako kolektyw.

– Jesteśmy w sytuacji, gdzie gramy mecz za meczem, mamy szansę wywalczyć sobie miejsce w czołowej czwórce. Przed sezonem niewielu dawało nam na to szanse. Nadal nie jesteśmy gotową drużyną, dlatego nigdy nie ekscytowałem się przesadnie, ale także nie załamuję po takich meczach. Musimy wyciągnąć wnioski i czegoś się nauczyć.

Czy faul na Pulisicu z początku spotkania wpłynął na jego grę?

– Nie sądzę, nie sądzę, aby faul na początku meczu wpłynął na jego sposób gry, to jednak było agresywne wejście. Nie miało jednak wpływu na niego. Nie zamierzam jednak patrzeć tylko w kierunku jego po tym meczu, każdy kto zagrał w dzisiejszym spotkaniu musi dawać z siebie więcej.

Problemy mentalne czy taktyczne?

– Sheffield gra w tym sezonie w bardzo wyjątkowym stylu, trzeba im to przyznać. Nasi piłkarze mieli więc wszystkie potrzebne informacje niezbędne do takiego spotkania, jednak gdy poruszać się z piłką tak wolno i słabo pod względem technicznym nie jesteś w stanie z nimi konkurować. Nie zagraliśmy na poziomie, na którym graliśmy przez większość sezonu. Nie ma znaczenia to jak podejdziesz taktycznie do takiego spotkania.

– Szanujemy Sheffield, nasza formacja w drugiej połowie była podobna do ich formacji, jednak nadal czułem, że nie jesteśmy wystarczająco dobrzy, nie kreowaliśmy sobie szans.

Źródło: Football London

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW