Lampard: Duet stoperów to relikt - Chelsea24News
Lampard: Duet stoperów to relikt
Lampard: Duet stoperów to relikt

Lampard: Duet stoperów to relikt

Frank Lampard udzielił wywiadu, gdzie opowiedział nieco wnioskach wyciągniętych z poprzedniego meczu.

– Podczas poprzedniego spotkania słyszałem jedynie piłkarzy Sheffield. To coś, co bardzo łatwo wprowadzić do zespołu, wystarczy pomagać swoim kolegom poprzez bycie głośnym. Pod tym względem nie jesteśmy wystarczająco dobrzy.

– Poza boiskiem każdy może być cichy, mamy kilku zawodników, którzy wolą nie odzywać się zbyt często, jednak kiedy wychodzą na murawę, muszą to zmienić i pomagać swoim kolegom poprzez podpowiedzi. Chcesz otrzymać piłkę? Poproś o nią.

– Na murawie musimy pokazywać charakter, mówiąc do ludzi obok. Jest to coś, co z pewnością możemy poprawić. Wiem jednak, że dla osób, które w normalnym życiu są ciche, będzie to trudniejsze do wprowadzenia.

– W kolejnych spotkaniach oczekuję reakcji. W ostatnich meczach doznaliśmy dwóch typów porażek – w spotkaniu z West Hamem dominowaliśmy, jednak popełnialiśmy błędy. Tam czułem, że powinniśmy wygrać. W meczu z Sheffield byliśmy po prostu gorszą ekipą. Ważną rzeczą jest więc reakcja, tego oczekuję od moich graczy. Talent jest bardzo ważny, jednak trudno przecenić wartość mentalności.

– Możemy poprawić się w tym aspektach, młodzi piłkarze muszą być bardziej wokalni, a starsi muszą brać odpowiedzialność i im pomagać. Jesteśmy w dobrym miejscu, jednak możemy się jeszcze poprawić. Jesteśmy na finiszu sezonu, wiele rzeczy jest na styku, dlatego musimy się poprawić.

– Myślę, że czasami doświadczenie jest przereklamowane. Dobrze mieć w zespole doświadczonych graczy, ale to nie znaczy, że osiągniesz sukces. Niekiedy nutka młodości i braku doświadczenia może przynieść efekt w postaci prawdziwej żądzy, która nie jest skąpana w doświadczeniach z poprzednich sezonów.

Lampard o straconych bramkach.

– Nienawidzę tracić bramek. Jest sposób w który chcemy grać, jednak zbyt często zdarza nam się tracić bramki, gdzie problemem jest to, że nie bronimy odpowiednio. Czuję jednak, że znam na to odpowiedź, musimy po prostu ciężko nad tym pracować.

Frank Lampard uważa także, że duet stoperów to coś, czego się już nie praktykuje. 

– W przeszłości działały duety stoperów, takie jak John Terry i Ricardo Carvalho, teraz ciężko znaleźć kluby, które korzystają tylko z dwójki zawodników. W obecnych czasach stosuje się większą rotację. Mamy za sobą trudny sezon i nie zamierzam mówić, że chciałbym mieć po prostu dwóch dobrych stoperów. Uważam bowiem, że potrzebujemy konkurencji, potrzebujemy czterech stoperów, którzy walczą o skład. Chcę mieć możliwość powiedzenia zawodnikowi, że nie pracuje wystarczająco mocno i musi się poprawić, wystawiając wówczas innego zawodnika.

Lampard został zapytany o sytuację Billy’ego Gilmoura.

– Operacja Billy’ego przebiegła bardzo dobrze, już w niedzielę odwiedził nas w centrum treningowym, poruszając się o kulach. Jego mama bardzo mu pomaga, więc jestem przekonany, wróci tak szybko jak to możliwe.

Źródło: Guardian/Telegraph/Sky Sports

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW