Kluby Premier League chcą utrzymania zasady pięciu zmian w przyszłym sezonie - Chelsea24News
Kluby Premier League chcą utrzymania zasady pięciu zmian w przyszłym sezonie
Kluby Premier League chcą utrzymania zasady pięciu zmian w przyszłym sezonie

Kluby Premier League chcą utrzymania zasady pięciu zmian w przyszłym sezonie

Międzynarodowa Rada Piłkarska (IFAB), której głównym zadaniem jest tworzenie oraz nowelizowanie przepisów gry w piłkę dała Premier League zielone światło do korzystania z zasady pięciu zmian w przyszłym sezonie angielskiej ekstraklasy. Przypomnijmy, że odkąd wróciliśmy do grania po wymuszonej przerwie, menadżerowie w większości lig na świcie mają do dyspozycji już nie trzy, a pięć zmian w regulaminowym czasie gry. Ta nowelizacja ma na celu załagodzenie zmęczenia wśród piłkarzy, którzy z powodu napiętego terminarza zmuszeni są do rozgrywania dużo większej ilości spotkań w tygodniu, aniżeli miało to miejsce jeszcze na początku roku.

Ponieważ sezon 2020/21 ma rozpocząć się wkrótce po zakończeniu obecnych rozgrywek, IFAB zezwoliła na korzystanie z zasady pięciu zmian także w przyszłej kampanii. Bardzo prawdopodobne, że ta nowelizacja stosowana będzie także podczas Euro 2021 rozgrywanego od czerwca do lipca.

Ostateczne głosowanie klubów Premier League dotyczące wyżej wspomnianej zmiany odbędzie się 24 lipca. Dotychczas za jej wdrożeniem opowiadało się 16 z 20 klubów angielskiej ekstraklasy.


Źródło: TalkSport

O autorze

Borys Francuz

W redakcji C24N od ponad trzech lat. Moje główne zainteresowania to ładne dziewczyny 😺

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW