Kosmiczny mecz na Anfield - Chelsea ulega Liverpoolowi - Chelsea24News
Kosmiczny mecz na Anfield – Chelsea ulega Liverpoolowi
Kosmiczny mecz na Anfield – Chelsea ulega Liverpoolowi

Kosmiczny mecz na Anfield – Chelsea ulega Liverpoolowi

Dla postronnego fana futbolu dzisiejsze spotkanie było niezapomnianym widowiskiem stworzonym przez obie drużyny.

Dzisiejszy mecz był przesądzić o Lidze Mistrzów w kolejnym sezonie dla Chelsea. Wystarczyło że podopieczni Franka Lamparda zremisowaliby z aktualnym mistrzem kraju, jednakże The Reds chcieli zmazać plamę po meczu z Arsenalem i wiele bardziej poważnie podeszli do dzisiejszego spotkania.

Po pierwsze połowie było już 3-1 dla Liverpoolu, co w normalnym spotkaniu oznaczałoby koniec jakichkolwiek emocji. Tak jednak nie było w tym przypadku, bramka zdobyta przez Giroud tuż przed przerwą dała Chelsea nadzieję na odrobienie wyniku.

Niedługo jednak po rozpoczęciu drugiej odsłony, kolejnego gola zdobył Liverpool. Tym razem strzelcem był Roberto Firmino, który idealnie wykorzystał dośrodkowanie Arnolda.

Gdy ktoś myślał, że to już musi być koniec, podopieczni Franka Lamparda postanowili wyprowadzić go z błędu – najpierw Tammy Abraham bo fenomenalnym rajdzie Pulisica, a potem sam Amerykanin zdobyli bramki i wynik ponownie był otwarty.

Chelsea atakowała, jednak to Liverpool zdobył kolejnego gola, tym razem już na dobre zamykając spotkanie. Oxlade-Chamberlain wykorzystał podanie po kontrze i ustanowił wynik spotkania na 5-3 dla The Reds.

Przed The Blues pozostała ostatnia ligowa. Zadanie jest proste – należy zdobyć przynajmniej jedno oczko w starciu z Wolves.

O autorze

Michal Malolepszy

Redaktor naczelny portalu. Uwielbiam pisać o piłce, mówić o piłce, czytać o piłce. Wspomniałem już, że lubię piłkę nożną? Oprócz tego lubię dobrą książkę (najlepiej o piłce!) oraz film. Cieszy mnie to jak dużą społeczność zbudowaliśmy i mocno pracuje nad tym, aby stale ją powiększać.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X