Gimenez na celowniku Chelsea - Chelsea24News
Gimenez na celowniku Chelsea
Gimenez na celowniku Chelsea

Gimenez na celowniku Chelsea

Chelsea bardzo mocno przygląda się stoperowi Atletico, Jose Gimenezowi.

Urugwajczyk miałby być odpowiedzią na problemy formacji defensywnej The Blues.  Frank Lampard musiałby jednak pozbyć się przynajmniej jednego ze stoperów, aby móc pozwolić sobie na pozyskanie kolejnego.

Defensywa Chelsea jest ogromnym problemem w tym sezonie, a Frank Lampard stara się wzmocnić zespół, aby ten rywalizował na wszystkich frontach.

Declan Rice jest kolejnym graczem, który także jest rozpatrywany jako nowy stoper Chelsea. Problemem może być jednak West Ham, który nie zamierza oddawać swojego zawodnika, a po utrzymaniu w lidze mają wszystkie argumenty po swojej stronie.

Młoty wyceniają Rice’a na 80 milionów funtów. Chelsea chętnie obniżyłaby tę cenę oferując graczy takich jak Barkley czy Batshuayi, jednak West Ham nie jest zainteresowany takim rozwiązaniem. Rice musiałby więc otwarcie poprosić o zgodę na transfer, wówczas sytuacja mogłaby się odmienić, jednak jeżeli tak się nie stanie, Chelsea może poszukać wśród innych kandydatów.

Jednym z nich jest właśnie Gimenez grający na co dzień w Atletico. Skauci Chelsea od dłuższego czasu jeździli na spotkania jego klubu, aby obserwować go w grze. Gimenez jest świetny w powietrzu, mógłby więc znacznie poprawić grę The Blues jeżeli chodzi o stałe fragmenty.

Urugwajczyk miał problemy z urazami, jednak i tak zagrał w 26 meczach Atletico. Jego klauzula wynosi 109 milionów funtów, jednak nie ma możliwości, aby Chelsea chciała tyle za niego płacić. The Blues będą chcieli negocjować.

Działacze Atletico żyją w bardzo dobrych relacjach z Chelsea, dlatego też negocjacje mogą być łatwiejsze niż w przypadku innych zespołów.

Oprócz Gimeneza i Rice’a, Chelsea patrzy na Nathana Ake. Holender byłby najtańszą z opcji na pozycję stopera. The Blues posiadają bowiem klauzulę, umożliwiającą wykupienie go za 40 milionów funtów, a gdyby okazało się, że Bournemouth spadnie, to piłkarz prawdopodobnie byłby jeszcze tańszy.

Chelsea pragnie sprzedać także przynajmniej jednego ze swoich lewych obrońców. Zarówno Marcos Alonso jak i Emerson są wystawieni na sprzedać, ponieważ Lampard pragnie pozyskać Bena Chilwella lub tańszą alternatywę.

The Blues chcę pozyskać również Havertza. Tu sprawa powinna przyspieszyć bo zakończeniu sezonu ligowego.

Źródło: Telegraph

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW