Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda - Chelsea24News
Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda
Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

Już w niedzielę Chelsea zagra najważniejszy mecz tego sezonu – The Blues potrzebują punktu, aby zapewnić sobie grę w Lidze Mistrzów. Czas na przedmeczowe wypowiedzi Franka Lamparda. 

Czy Chelsea będzie walczyła o punkt?

– Nie, chcemy wygrać to spotkanie. Nie da się inaczej podchodzić do meczu, zawsze trzeba grać o zwycięstwo. Wolves to mocna drużyna, widzieliśmy to na przestrzeni sezonu, jednak chcemy wygrać ten mecz.

Czyste konto będzie niezbędne? 

– Nie jest to kluczowe, jednak zawsze staramy się grać tak, aby nie stracić bramki.

Kante

– Jest szansa, że uda mu się zagrać. Dzisiaj po raz pierwszy trenował, podejmiemy decyzję w ostatnim możliwym momencie po konsultacji z nim i sztabem medycznym.

Trudno pracować nad defensywnymi aspektami, gdy byłeś piłkarzem od ofensywy?

– Nie sądzę. Jako menedżer muszę skupiać się na wszystkich aspektach. To oczywiste, straciliśmy zbyt wiele goli, nie zmienia tego nic, nawet pewne okoliczności łagodzące. Musimy stale ciężko pracować zarówno nad umiejętnościami zawodników jak i kolektywem.

Kłótnia ze sztabem Kloppa

– Widziałem nagranie z tego wydarzenia. Żałuję języka, którego użyłem podczas tej sytuacji, mam dwie młode córki, które korzystają z mediów społecznościowych. Nie żałuję jednak tego, że broniłem swojej drużyny. Niektóre doniesienia były błędne, czytałem że miałem za złe Liverpoolowi to, że świętowali. To nieprawda, mogą celebrować każdą bramkę jak tylko chcą. Chętnie poszedłbym na piwo z Kloppem po tym meczu. Osoby z jego sztabu, ale nie on, przekroczyły pewne granice. Żałuję języka użytego podczas tego wydarzenia, jednak stało się, idziemy dalej.

Mecz z Wolves będzie najważniejszym meczem od finału Play-Off?

– Tak może być, jednak mecz z Liverpoolem tez taki był. Potem gramy z Arsenalem i Bayernem. Naszym celem jest TOP4, ale skupiamy się także na rozwijaniu drużyny i wzmocnieniach. To jednak ważne spotkanie, nie ma co do tego wątpliwości.

Co możesz „zapożyczyć” od Mourinho?

– Każdy menedżer jest inny. Myślę, że najważniejsze jest to, aby być sobą i działać w zgodzie ze swoimi przekonaniami. W erze Mourinho Chelsea walczyła o mistrzostwo, a nie tylko o czwórkę, jednak teraz jesteśmy w innej rzeczywistości.

Nuno Espirito Santo i jego praca w Wolves

– Myślę, że wykonał niesamowitą pracę. Oni będą tylko lepsi, cały czas się rozwijają. Ich menedżer doskonale wie jak ważna jest etyka pracy i ciężka harówka, dlatego to będzie dla nas trudny mecz. Należy im się szacunek, mają w zespole wielkich piłkarzy i grają w unikalny sposób. To wspaniała historia, trzeba szanować to czego dokonali przez lata.

Komentarze Carraghera dotyczące Kepy 

– Nie zamierzam komentować słów innych ludzi na temat piłkarz. To ich opinia. Mamy do wykonania praca za kulisami, teraz skupiam się wyłącznie na dwóch ostatnich spotkaniach w Anglii oraz meczu z Bayernem. Tak samo musi zrobić każdy piłkarz, nie tylko Kepa.

Czy Arsenal będzie miał przewagę, ponieważ w niedzielę grają o nic? 

– Nie sądzę, mamy niemal cały tydzień do finału Pucharu Anglii. Spodziewam się, że wyjdą mocnym składem w ostatnim meczu ligowym.

Źródło: Football London

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW