Kovacic: Mecze z Wolves i Arsenal podsumują nasz sezon - Chelsea24News
Kovacic: Mecze z Wolves i Arsenal podsumują nasz sezon
Kovacic: Mecze z Wolves i Arsenal podsumują nasz sezon

Kovacic: Mecze z Wolves i Arsenal podsumują nasz sezon

Przed Chelsea ostatnie spotkanie ligowe, The Blues muszą zdobyć przynajmniej jeden punkt, aby zapewnić sobie grę w Lidze Mistrzów, niezależnie od wyników na innych stadionach.

Mateo Kovacic przez całą swoją karierę musiał zmagać się z presją, opowiedział nieco o tym na łamach oficjalnej strony klubowej.

– Podejdziemy do tego meczu z nastawieniem, że musimy wygrać. Zwycięstwo daje nam TOP4 niezależnie od wszystkiego, więc zrobimy co w naszej mocy, aby wygrać.

– Zobaczymy co się wydarzy, mamy za sobą dobry sezon i zasłużyliśmy na zakończenie go w czwórce.

– Presja jest czymś nieodłącznym w tym sezonie. Jesteśmy Chelsea, to duży klub, musimy grać o tytuły, więc w każdym meczu jesteśmy pod presją, musimy wygrywać. Przed nami ważne spotkania – najpierw niedzielny pojedynek z Wolves, potem finał Pucharu Anglii, na końcu zagramy z Bayernem. Postaramy się wygrać każde z tych spotkań.

– Na przestrzeni całego sezonu popełniliśmy trochę błędów, czasami traciliśmy punkty zbyt łatwo, gdyby nie to, już dawno bylibyśmy pewni czwórki. Mieliśmy swoje wzloty i upadki, jednak zagraliśmy także sporo dobrych spotkań. To jednak Premier League, każde spotkanie jest trudne, mieliśmy także takie, gdzie zagraliśmy słabo i traciliśmy punkty, choć nie powinniśmy.

– W tej lidze każdy może wygrać z każdym, na ten moment mamy dobry sezon, jednak musimy to potwierdzić w dwóch ostatnich meczach w kraju. Wszystko jest w naszych rękach, to najważniejsze.

– Jesteśmy mieszanką piłkarzy doświadczonych i takich, którzy stawiają pierwsze kroki w profesjonalnym futbolu. To był dobry sezon dla tych młodszych piłkarzy, naprawdę dali radę, muszę to kontynuować. W Chelsea jednak nie trzeba tylko dobrze grać, musimy walczyć o trofea. Musimy zbliżyć się do najlepszej dwójki w tym kraju. To będzie trudne w kolejnym sezonie, jednak wierzę że będziemy w stanie z nimi walczyć.

– Myślę, że w takim klubie jak Chelsea musisz walczyć o trofea co rok. Nawet w tym sezonie chcieliśmy wygrywać, jednak Liverpool i Manchester City grają znakomicie. Zbudowali mocne drużyny, a ich proces trwa wiele dłużej, więc po prostu musimy się stale poprawiać. To sprawia, że nie jest łatwo o trofeum, jednak mamy szansę wygrać Puchar Anglii, a w poprzednim sezonie wygraliśmy Ligę Europy. Na samym końcu wygrywa tylko jedna ekipa, więc jest to trudne.

– Świetnie grać dla Franka Lamparda. To legenda Chelsea, ma ogromne doświadczenie piłkarskie. Dla mnie to bardzo ważne, zwłaszcza ze względu na to, że tak jak on jestem pomocnikiem. To świetne, że jeden z najlepszych pomocników jest moim trenerem. Myślę, że on wykonał kawał dobrej roboty w tym sezonie, co nie zostało odpowiednio docenione – spójrz na Liverpool i Manchester City na początku pracy Kloppa i Guardioli, mieli problemy w pierwszym sezonie. To normalne, dlatego trzeba dać mu czas, jednak nadal uważam, że mamy za sobą dobry sezon. Potrzebujemy teraz zagrać dobrze dwa ostatnie spotkania, aby to potwierdzić. Jeżeli zagramy je tak dobrze jak potrafimy, to będzie to bardzo dobry sezon dla Chelsea.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW