Matt Law o oknie transferowym - Chelsea24News
Matt Law o oknie transferowym
Matt Law o oknie transferowym

Matt Law o oknie transferowym

Matt Law stworzył podsumowanie raportów dotyczących letnich transferów Chelsea.

Chelsea poczyniła progres w staraniach o pozyskanie Kaia Havertza. The Blues rozmawiają teraz z Bayerem Leverkusen o kwocie odstępnego za pomocnika grającego w zespole Bundesligi.

Rośnie przekonanie, że Kai Havertz zostanie piłkarzem Chelsea. Zawodnik miał bowiem zakomunikować, że jest chętny na transfer do The Blues. Warunki indywidualnego kontraktu nie będą żadnym problemem, teraz wszystko zależy od tego, czy Bayer zgodzi się na kwoty oferowane przez Chelsea.

Havertz nie będzie zmuszany do tego, aby zagrał w Lidze Europy w barwach Bayeru Leverkusen.

Rok temu Bayer odrzucił 82 miliony funtów za swojego zawodnika, wówczas kwota oferowana przez Real Madryt była niewystarczająca. Teraz Havertz wyceniany jest wyżej, jednak jego umowa kończy się za dwa lata, a Chelsea nie ma żadnych rywali w walce o gracza.

To pozostawia The Blues w silnej pozycji negocjacyjnej, zwłaszcza że sam Havertz chętnie przeniesie się do Anglii, aby występować obok Rudigera oraz Wernera .

Negocjacje nie były zależne od udziału Chelsea w Lidze Mistrzów, jednak teraz rozmowy mają znacznie przyspieszyć.

Przyszłość Kepy Arrizabalagi zostanie rozstrzygnięta po finale Pucharu Anglii, wówczas Frank Lampard przedyskutuje z zarządem wszystkie dostępne możliwości i zadecyduje, czy i kogo pozyska Chelsea w letnim oknie jeżeli chodzi o pozycję golkipera.

Frank Lampard wystarczająco mocno dał do zrozumienia, że pragnie zastąpić Kepę w kolejnym sezonie. Między panami nie ma konfliktu, jednak rośnie wzajemne poczucie, że pewność siebie Hiszpana musi zostać odbudowana w innym miejscu.

Chelsea zapłaciła za piłkarza rekordowe pieniądze, a teraz nie ma żadnych szans na to, że chociaż większość tej kwoty zostanie odzyskana. Klub musi teraz podjąć decyzję, czy będzie próbował sprzedać Kepę po bardzo niskiej cenie, czy jednak wypożyczy go, aby ten odbudował swoją pewność siebie, aby potem spróbować go sprzedać drożej. W tym jednak przypadku musieliby się liczyć z opłacaniem części pensji piłkarza.

Nawet gdyby Kepa pozostał w Chelsea, Lampard będzie chciał sprowadzić nowego bramkarza, co będzie oznaczało, że Hiszpan zostanie zaledwie zmiennikiem, a jego wartość jeszcze bardziej spadnie.

Lampard skupia się teraz na Pucharze Anglii, dopiero po tym meczu zastanowi się co dalej z Arrizabalagą. Trudno jednak oczekiwać, że wystawi Hiszpana w meczu z Arsenalem, zwłaszcza że dobre spotkanie z Wolves i United rozegrał Caballero.

Chelsea ma także nadzieję, że brak Ligi Mistrzów sprawi, że Leicester obniży swoją cenę za Chilwella. Lisy chcą zatrzymać Anglika, dlatego dyktowały zaporową cenę, teraz jednak może się okazać, że będą skłonni obniżyć tę kwotę (80 milionów funtów), jeżeli sam zawodnik wyraziłby chęć odejścia do Chelsea. Wiadomo jednak, że Lisy nie muszą go sprzedawać.

Lampard zamierza pozbyć się przynajmniej jednego ze swoich lewych obrońców, jeżeli ma zamiar pozyskać nowego, podobnie w przypadku pozyskania stopera – jeden z obecnych środkowych obrońców będzie musiał opuścić klub. Chelsea rozważa kandydatury Jose Gimeneza oraz Declana Rice’a.

Klub na pewno opuszcza już Pedro. Lampard nadal chciałby zatrzymać Williana.

Źródło: Telegraph

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW