Fabregas: Moje serce należy do Chelsea i Arsenalu - Chelsea24News
Fabregas: Moje serce należy do Chelsea i Arsenalu
Fabregas: Moje serce należy do Chelsea i Arsenalu

Fabregas: Moje serce należy do Chelsea i Arsenalu

Cesc Fabregas przez lata występował dla Arsenalu i Chelsea, dlatego nie dziwi, że został bohaterem wywiadu na dzień przed spotkaniem finałowym Pucharu Anglii.

Hiszpan został zapytany o kulisy swojego transferu do Chelsea oraz o tym, co czuje do obu klubów.

– Wierzę, że rzeczy dzieją się z jakieś przyczyny, więc gdybym miał nie trafić do Chelsea, to bym tam nie trafił.

– Powiedziałem mojemu agentowi, że chcę wrócić do Premier League. W myślach miałem tylko Arsenal, chciałem tam wrócić z całego serca. To jest coś czego oczekiwałem w tamtej chwili, jednak się nie wydarzyło.

– Arsenal miał opcję wykupu, jednak z niej nie skorzystał. Wówczas spotkałem się z Jose, postanowiłem go wysłuchać, ponieważ miałem do niego wielki szacunek. Bardzo dużo mówił o swoim pomyśle na grę, o tym czego ode mnie oczekuje. Wtedy przekonałem się do tego, aby zrobić ten ruch. To była wielka decyzja, nauczyłem się wówczas, aby nigdy nie mówić nigdy. Teraz jestem szczęśliwy, że tak się potoczyło.

– Moje serce należy do obu drużyn, wiem że to brzmi na wypowiedź dyplomatyczną, jednak tak naprawdę się czuję. Kiedy grałem dla Arsenalu, pomyślałbym, że takie uczucia wobec Chelsea byłyby niemożliwe, to jest jednak piękno futbolu.

– Nawet gdybym chciał powiedzieć, że jestem największym fanem Arsenalu i będę nim zawsze, nie mogę powiedzieć, że jestem lojalny, bo grałem dla Chelsea. To była jednak szansa dla mojej kariery, nie żałuję tego co się wydarzyło. Teraz wspieram oba kluby tak samo mocno. Kiedy byłem piłkarzem Arsenalu czułem całkowitą miłość do tego klubu, spędziłem tam prawdopodobnie najlepsze lata mojej kariery. Pobyt w Chelsea był czymś innym, jednak nigdy tego nie żałowałem. Zawsze będę mówił o The Blues i moim czasie tam w samych superlatywach, to była prawdopodobnie najlepsza decyzja podjęta w życiu.

– Kiedy Conte przybył do klubu myślę, że mnie nie znał zbyt dobrze. Od razu powiedział mi, że chce mieć w środku pola dwóch mocno pracujących pomocników, nie widział mnie w tej roli. Musiałem być cierpliwy i udowodnić mu, że się mylił. Myślę, że moment, kiedy poprosił mnie do swojego biura, aby powiedzieć mi, że się mylił co do mnie i zamierza na mnie stawiać był jednym z najlepszych momentów w mojej karierze, gdybyśmy nie mówili o trofeach i występach. Bardzo długo starałem się go przekonać do siebie, a w końcu mi się to udało i grałem regularnie.

– Czym różnił się mój Arsenal od Chelsea z mojego pobytu? Myślę, że grałem w drużynach z podobną jakością, jednak podejście obu ekip do zwycięstw było zupełnie inne. W Arsenalu staraliśmy się grać piękny futbol, w Chelsea mogliśmy zagrać mecz, w którym praktycznie nie dotykaliśmy piłki, najważniejsza była wygrana.

Źródło: Telegraph

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW