Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda - Chelsea24News
Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda
Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

Już jutro Chelsea zmierzy się z Arsenalem w finale Pucharu Anglii. Czas na przedmeczowe wypowiedzi Franka Lamparda.

Kontuzje

– Kante oraz Willian będą w kadrze meczowej. Loftus-Cheek ma drobny uraz, nie zdoła wrócić na mecz.

Finał inny niż zwykle

– To nie ma wpływu na nasze przygotowania, chcemy wygrać ten mecz. Jeżeli uda nam się zwyciężyć to zostanie to z nami do końca życia. Chcielibyśmy aby fani byli z nami.

Co dla ciebie oznacza finał Pucharu Anglii

– Jestem zachwycony, że możemy w nim zagrać. Kiedy jednak docierasz do finału, to chcesz go wygrać. To trudne zadanie, wielu wspaniałych menedżerów nie wygrało tego trofeum, jednak my jesteśmy w finale i chcemy go wygrać.

Czy Arsenal w finale to zaskoczenie?

– Nie, to nie było zaskoczenie, że wygrali z Manchesterem City. To zespół z Manchesteru był faworytem, jednak znamy doskonale jakość Arsenalu, mają świetnego trenera.

Kepa czy Caballero

– Trudno mi teraz powiedzieć, ponieważ mamy rywalizację w zespole. Zmieniałem obsadę bramki kilka razy, rozważamy każde kolejne spotkanie osobno. Wiem jak wiele znaczy ten mecz dla piłkarzy.

Olivier Giroud

– Wszystko zależy od formy zawodnika, staram się pracować z moimi zawodnikami, przekazując im prostą informację – jeżeli pracujesz wystarczająco mocno to dostaniesz szansę. Pracujemy nad wieloma aspektami gry naszych napastników, a Olivier fantastycznie słuchał tego co chciałem przekazać. Należy go pochwalić za to co osiągnął.

Wygrana ważna dla młodych graczy?

– Na pewno byłoby to dla nich coś wielkiego, ale trzeba pamiętać, że sam udział w finale to duża rzecz. Chcemy wygrać, to pewne.

Specjalna wiadomość dla graczy?

– Nie chcę nakładać na nich zbyt dużej presji, ale na pewno powiem coś specjalnego. Większość naszych graczy grała już w karierze ważne mecze, mają doświadczenie na najwyższym poziomie. Chcę, aby zagrali tak jak na przestrzeni tego sezonu.

Brak fanów

– To będzie dziwne, że nie będzie na trybunach kibiców, chcemy ich powrotu, jednak rozumiemy obecną sytuację. To ważne, aby skupić się na swoim zadaniu, jakim będzie wygrana w finale.

Willian 

– On daje z siebie wszystko, mimo niepewności w sprawie kontraktu. To jednak żadne zaskoczenie, znam go dobrze, wiem jaką ma mentalność, pokazał ją po restarcie. Daje z siebie wszystko dla Chelsea.

FA Cup to boost do zdobywania większych trofeów?

– Nie patrzę na to w taki sposób. To zawsze miłe, gdy wygrywasz to trofeum. To może być impuls i pomoc, jeżeli wygrasz ten turniej i masz trofeum.

Arsenal potrzebuje zwycięstwa, aby zagrać w Lidze Europy

– Nigdy nie wiesz, czy taka presja ostatecznie pomoże czy przeszkodzi. My natomiast musimy się skupić na tym, aby zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów nie podziałało na nas rozluźniająco. Arteta wykonał kawał dobrej pracy, mam do niego ogromny szacunek.

Luiz – najsłabsze ogniwo Arsenalu?

– Nie, absolutnie nie. Mam ogromny szacunek do Davida, był topowym piłkarzem gdy sięgaliśmy po Ligę Mistrzów. Wiem jak dobrym jest zawodnikiem i jak wielkim graczem może być dla Arsenalu.

Źródło: Football London

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW