Azpilicueta: To samo działo się w finale w 2017 roku - Chelsea24News
Azpilicueta: To samo działo się w finale w 2017 roku
Azpilicueta: To samo działo się w finale w 2017 roku

Azpilicueta: To samo działo się w finale w 2017 roku

Cesar Azpilicueta z pewnością nie będzie wspominał wczorajszego spotkania z uśmiechem na ustach.

Kapitan sprokurował rzut karny, a chwilę potem opuścił boisko z urazem mięśniowym.

– To trudne do zaakceptowania i bolesne. Zawsze kiedy przegrywasz finał to czujesz ból.

– Zaczęliśmy bardzo dobrze, zdobyliśmy bramkę, to dało nam pewność siebie, jednak nie wykorzystaliśmy tej przewagi. Spuściliśmy z tonu i zostaliśmy za to ukarani.

– Kiedy zdobywasz bramkę tak wcześnie, to musisz kontrolować spotkanie. Mieliśmy kilka szans, aby zdobyć bramkę na 2-0. To był finał, wiedzieliśmy, że gramy z Arsenalem, drużyną która ma silną ofensywę i są bardzo groźni. Mecz jednak nie potoczył się tak jakbyśmy chcieli.

– To pierwszy raz, kiedy przytrafiła mi się taka kontuzja, to bolesne, zwłaszcza że graliśmy w finale. To jednak zdarza się w futbolu, trudno to zaakceptować, jednak się zdarza.

– Musimy wynieść doświadczenie z tej gry. Każdy woli uczyć się po meczach, kiedy wygrywasz i podnosisz trofea, nikt nie lubi takich spotkań przegrywać. Tak się jednak stało, musimy być gotowi na kolejne wyzwania.

– Wiele razy arbiter w sytuacjach „pół na pół” podejmował decyzje na korzyść Arsenalu. Tak samo było w 2017 roku (ponownie Taylor był arbitrem), trzeba jednak patrzeć przed siebie. Musimy skupić się na sobie. Dwa tygodnie temu graliśmy z United, kontrolowaliśmy mecz od początku do końca i wygraliśmy, dzisiaj nie potrafiliśmy tego zrobić i to sprawiło, że wynik był inny.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW